Własna szkoła językowa – sprawdzony pomysł na biznes

Od dobrych kilku lat zapotrzebowanie na zajęcia językowe nie maleje. Świadomość jak ważna jest dziś znajomość minimum jednego obcego języka, jest w każdym dorosłym człowieku, przede wszystkim rodzicu.

Własna szkoła językowa – sprawdzony pomysł na biznes

To właśnie rodzic najbardziej pragnie, by jego pociecha mogła w przyszłości odnieść zawodowy sukces. Żeby tak się stało, musi umieć porozumiewać się swobodnie przynajmniej w języku angielskim. Dlatego kiedy tylko dziecko potrafi w miarę samodzielnie siedzieć, rodzice szukają dla niego choćby kilkuminutowych zajęć językowych. 

--- REKLAMA ---

Kiedy maluch rośnie, ambicje rodziców też rosną. Mając jednak świadomość, że na tym etapie życia dziecko powinno się przede wszystkim językiem bawić, wybierają szkołę językową, która taką zabawę zapewnia. Często decydują się na zajęcia z angielskiego prowadzone metodą Helen Doron, która sprawdza się właśnie wśród najmłodszych adeptów nauki. 

Szkoła językowa dla każdego

Na każdym etapie życia swojej pociechy dorośli zapatrzeni w jej rozwój szukają idealnej szkoły językowej. To dlatego właśnie, mimo  że szkół językowych ciągle przybywa, raczej nie świecą one pustkami. Oczywiście nie tylko dzieci uczą się języków. Do szkoły językowej chodzą także dorośli. Często chcą zmienić zawód, albo awansować w pracy, lub po prostu podróżować bez barier. Do szkoły językowej chodzą nawet osoby, które od dawna są na emeryturze. 

Choć bywają szkoły, które uczą wielu różnych języków, to jednak te najpopularniejsze zdecydowanie stawiaj na specjalizację, decydując się najczęściej na naukę języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego bądź francuskiego. 

Dlaczego założenie własnej szkoły językowej się opłaca ?

Do najlepszych szkół, które mają swoją renomę często trudno się zapisać. Dlatego wiele osób szukających sensownego pomysłu na biznes postanawia założyć własną szkołę językową. Najczęściej stawiają na naukę języka angielskiego, bo choć wydawałoby się, że szkół języka angielskiego jest najwięcej, to jednak właśnie na naukę tego języka jest największe zapotrzebowanie. 

Założenie własnej szkoły językowej nie jest trudne i może być fajnym pomysłem na realizację marzeń o wolności finansowej. Szkoła językowa jako działalność nie jest obwarowana jakimiś szczególnymi przepisami prawnymi. Można ją założyć nawet nie wychodząc z domu jeśli będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza.  Zakładając szkołę językową, nie trzeba mieć też żadnych specjalnych kwalifikacji. Wystarczy ukończone 18 lat. 

Co jest potrzebne, by założyć szkołę językową?

  1. lokal, w którym będą prowadzone zajęcia – często wystarczy wynająć jedną salę a ostatecznie lekcje mogą obywać się w prywatnym mieszkaniu
  2. lektor, który poprowadzi zajęcia
  3. dobra reklama
  4. sprawdzona metoda

Dziś wiele prywatnych szkół językowych przeżywa prawdziwe oblężenie. Szczególnie widoczne jest to po okresie izolacji, kiedy dzieci zmuszone były do samodzielnej nauki w domu, z różnymi skutkami. Warto pomyśleć o wejściu na rynek, który ciągle nie jest nasycony i założyć własną szkołę językową

Szkoły językowe mają różne programy i sprawdzone przez siebie metody nauczania. Dlatego rodzice, analizując predyspozycje i rozwój swojego dziecka chcą mieć wybór. Zakładając swoją szkołę, można skorzystać z gotowych rozwiązań, czyli zdecydować się na franczyze z bogatym zapleczem dydaktycznym, bądź postanowić samodzielnie tworzyć program. Można wybrać nauczanie jedynie dzieci, nawet tych malutkich, albo tylko dorosłych lub organizować zajęcia językowe dla wszystkich grup wiekowych. Szkołę językową można prowadzić w formie stacjonarnej, ale także w sieci. Tę metodę w czasie pandemii sprawdziło wiele popularnych szkół z bardzo dobrym skutkiem. Więcej o zakładaniu szkoły językowej przeczytasz na https://helendoron.pl/zalozenie-szkoly-jezykowej-franczyza/.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments