Weekend w Warszawie – co warto zobaczyć?

Materiał zewnętrzny

Warszawa bardzo często uważana jest za miejsce spotkań biznesowych, tętniącego życia studenckiego oraz możliwości rozwoju kariery. Niestety zapomina się o jej wartości kulturowej oraz miejscach, które można odwiedzić w tym mieście, by miło spędzić czas. Są tu też miejsca wyjątkowe na weekend w Warszawie, które zainteresują każdego.

Multimedialny Park fontann

To wyjątkowe miejsce, gdzie można zobaczyć wyjątkowy pokaz. Łączy on w sobie pokazy wodne i świetlne, które są tylko częścią całego przedstawienia. Zazwyczaj opowiada ono o najciekawszych legendach stolicy oraz jej historii. Pouczające doświadczenie, które na pewno spodoba się zwiedzającym w każdym wieku.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej

Nadzwyczajne rozwiązanie w postaci ogrodu na dachu sprawia, że Biblioteka Uniwersytecka jest odwiedzana nie tylko ze względu na bogate księgozbiory. Jest to jeden z największych ogrodów tego typu w Europie. Ma około 1 ha powierzchni.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To punkt, który koniecznie trzeba zaznaczyć na mapie, zwiedzając Warszawę. Muzeum upamiętnia największą akcję zbrojną przeciwko niemieckiemu okupantowi podczas II wojny światowej. Cała wiedza jest przekazywana w przystępny i ciekawy sposób, który pozwala wczuć się w rolę powstańców i zrozumieć trudne czasy okupacji.

Pałacyk Szustra

Mało znanym miejscem w Warszawie jest Pałacyk Szustra, znajdujący się na wzgórzu obok parku Morskie Oko. Zbudowany został na polecenie Izabeli Czartoryskiej, a jego późniejszym właścicielem był litograf Franciszek Szuster. Dziś pałacyk pełni funkcję kulturalną i jest siedzibą Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.

Niewidzialna wystawa

W Warszawie można wybrać się także w wiele nietypowych miejsc, których nie ma nigdzie indziej. Takim przykładem może być Niewidzialna Wystawa, która pobudza wszystkie zmysły oprócz wzroku. Może być to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych muzeów i wystaw.

ZOO

Warszawskie ZOO to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza wtedy, gdy towarzyszami są dzieci. Choć z pewnością dorosłym także dużo frajdy sprawi oglądanie zwierząt i wielogodzinne spacery po ogrodzie zoologicznym.

Ogród przy Pałacu Krasińskich

Dla fanów spacerów oprócz ZOO można polecić także Ogród Krasińskich. Na jego obszarze znajdują się liczne atrakcje oraz zabytki historyczne. Można zobaczyć tam oczywiście Pałac Krasińskich, barokową bramę, czy pozostałości fundamentów Pasażu Simonsa. Jest t także miejsce, gdzie znajduje się Pomnik Granic Getta i Pomnik Bohaterów Monte Cassino.

Nocne życie w Warszawie

Po całych dniach zwiedzania i licznych atrakcji warto poświęcić czas na rozrywkę. Można wybrać się do kultowego miejsca na Powiślu, czyli klubokawiarni Czuły Barbarzyńca. Dostępne jest pyszne i proste jedzenie, ciastka i napoje, ale organizowane są także kiermasze, spotkania autorskie i inne wydarzenia kulturalne. Z kolei dla osób, które chciałyby wypić drinka w nadzwyczajnym otoczeniu, śmiało można polecić Drink Bar w Hotelu Marriott z pięknym widokiem na całe miasto. Idealne na miejsce na randkę lub romantyczne zwieńczenie pobytu w Warszawie.

Źródło:

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments