Warsztaty dla firm – jakie wybrać na integrację?

Materiał zewnętrzny

Nowocześni przedsiębiorcy wiedzą, jak ważna dla efektywnego działania firmy jest integracja zespołu. W związku z tym działania teambuildingowe są wśród właścicieli firm coraz bardziej popularne. Wraz ze wzrostem popytu na tego typu usługi, rośnie również ich podaż. Co to oznacza w praktyce? Nic innego, niż to, że miejsc oferujących zajęcia integracyjne pojawia się coraz więcej. Do najchętniej wybieranych rodzajów należą jednak warsztaty, które ze względu na swoją formę najlepiej sprawdzają się przy budowaniu relacji między współpracownikami.

Jak wybrać warsztaty na integrację zespołu?

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze pamiętaj o tym, że skuteczność integracji w dużej mierze zależy od miejsca. Powinno być ono nieformalne, tak aby pracownicy czuli się zrelaksowani i mogli się otworzyć. Organizacja tego typu spotkania w miejscu pracy mija się z celem.

Po drugie warsztaty dla firm powinny skupiać się wokół konkretnej tematyki. Jej wybór zależy od Ciebie, może to być przykładowo lepienie w glinie lub wspólne gotowanie, które oferują renomowane szkoły takie jak Warszawski Uniwersytet Kulinarny.

Po trzecie wybierając miejsce do poprowadzenia warsztatów z zamysłem teambuildingowym, kieruj się raczej zasadą „Mniej znaczy więcej” – czyli szukaj zajęć w małych grupach, tak aby Twoi pracownicy faktycznie mogli uczyć się wspólnego działania.

Po czwarte i nie mniej ważne pamiętaj o tym, że nic nie działa tak motywująco na człowieka, jak element grywalizacji. Dlatego jego wprowadzenie może przynieść świetne efekty dla wzrostu efektywności pracy Twojego zespołu.

Warsztaty kulinarne jako forma integracji zespołu

Ze względu na swoją formę, warsztaty kulinarne cieszą się ogromną popularnością wśród naszych klientów” mówi Michał Kurek – właściciel Warszawskiego Uniwersytetu Kulinarnego. Potwierdzają to dziesiątki pozytywnych opinii zamieszczonych w internecie przez ich uczestników. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, że atmosfera panująca w kuchni jest niepowtarzalna. Aromatyczne przyprawy i towarzyszące wspólnemu gotowaniu wino sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji między współpracownikami. Michał, chcąc wprowadzić zdrową rywalizację, często dzieli zespół na 2 drużyny, które mają za zadanie przygotowanie pod jego czujnym okiem wyznaczonej potrawy. Każdy ma więc swoje zadanie i bierze aktywny udział w wydarzeniu. Później oczywiście następuje moment, kiedy uczestnicy warsztatów wspólnie spożywają przyrządzone przez siebie dania i otrzymują dyplomy szefów kuchni. Podczas tej formy integracji pracowniczej, nie ma więc czasu na nudę. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat takiego rodzaju działań teambuilding, zajrzyjcie na ich stronę: https://wuk.com.pl.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments