W jaki sposób można czyścić materac?

Materiał zewnętrzny

Każdy z nas na sen poświęca przynajmniej kilka godzin. Niezwykle ważne jest, aby zapewnić sobie właściwe warunki tego snu, żeby był zdrowy i bezpieczny. Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednia higiena materaca do spania. Warto pamiętać o tym, że materac 200×220 ma konkretne wymagania odnośnie czyszczenia i nie powinno się go prać na mokro. Niezależnie od zastosowanych surowców, należy stosować inne metody. O higienie materaca nie można zapominać, ponieważ dzięki niej można zapobiegać wielu chorobom, jak również alergiom.

Systematyczne czyszczenie materaca

Zaleca się, aby domowy materac 200×220 przede wszystkim odkurzać. Najlepiej robić to raz w tygodniu, podczas zmiany pościeli. W ten sposób można pozbyć się martwego naskórka, włosów, paznokci, ale też kurzu i brudu. Producenci tacy jak Godre zalecają, aby dopasować do swojego materaca odpowiedni pokrowiec, ponieważ zabezpieczy go przed powstawaniem plam z jedzenia czy płynów ustrojowych. Taki pokrowiec można później bez trudu zdjąć i wyprać w domowej pralce w temperaturze 40 stopni. Swój materac dobrze jest też przewietrzyć raz na jakiś czas. Na szczęście nowoczesne modele umożliwiają cyrkulację powietrza i odprowadzają wilgoć, na przykład pot, ale pozostawienie materaca na świeżym powietrzu znacznie poprawia tę cyrkulację.

Jak usunąć plamy z materaca?

Większość producentów, na przykład godre.pl zaleca, aby materaców nie prać na mokro. Jeśli to możliwe, moczyć powinno się jedynie rejon plamy, a następnie materac trzeba bardzo dokładnie osuszyć. Warto pamiętać o tym, że większość plam, na przykład z moczu, potu czy krwi można usunąć, nakładając na materac papkę z sody oczyszczonej, wody utlenionej oraz olejku zapachowego. Kiedy papka wyschnie, należy porządnie odkurzyć materac, aby pozbyć się suchych składników. Plamę z długopisu można zniwelować dzięki lakierowi do włosów, a z tłuszczu – dzięki płynowi do mycia naczyń. Jeśli domowe sposoby nie pomogą, wówczas zastosować trzeba chemiczny środek. Ważne jednak, aby dobrze się go później pozbyć.

Jak wybrać właściwą twardość materaca?

Każdy producent, jak Godre ma w swojej ofercie kilka różnych stopni twardości dostępnych u siebie materaców. Asortyment jest szeroki, aby twardość dostosować do wagi ciała osoby śpiącej. Ważne, aby przestrzegać zaleceń danej firmy, ponieważ mogą się one między sobą różnić, tak jak i różni się budowa materacy i ich skład. Najczęściej poleca się materace średnio twarde, które odpowiadają potrzebom osób ważących od około 60 kg do około 100 kg. Większość młodych osób znajduje się właśnie w tym przedziale, dlatego taki materac może być wybrany do pokoju studenckiego.

Materace 200×220 od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200×220-cm-do-lozka-do-spania

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments