Umywalka wisząca – najlepszy wybór do małej łazienki

Aranżacja łazienki o niewielkim metrażu bywa problematyczna. Konieczne jest umiejętne dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia, aby przypadkowo nie pomniejszyć powierzchni użytkowej. Jednym z rozwiązań, które sprawdzi się w małym pomieszczeniu, jest wisząca umywalka. Takie modele są stosunkowo rzadko spotykane, co wynika z ich nieco trudniejszego montażu. Tego typu umywalki są szczególnie polecane do łazienek gościnnych, w których znajduje się tylko toaleta. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Umywalki łazienkowe wiszące – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Opisywane modele zabierają bardzo mało przestrzeni oraz mogą być zamontowane w dowolnym miejscu, na takiej wysokości, która najbardziej odpowiada domownikom. Umywalka wisząca, taka jak na stronie ekspercilazienek.pl jest mocowana do ściany za pomocą śrub. Ze względu na niewielkie rozmiary prezentuje się bardzo lekko i nie przytłacza pomieszczenia. Stanowi zatem świetny wybór, jeśli chcemy, aby łazienka została urządzona w minimalistycznym stylu. Oprócz tego można bez trudu utrzymać ceramikę w czystości. Warto jednak zaznaczyć, że umywalki wiszące nie mogą zostać połączone z szafką. Z tego względu nie jesteśmy w stanie wykorzystać przestrzeni pod spodem. Jeśli jednak dysponujemy wystarczającą ilością wolnego miejsca na przechowywanie środków czystości oraz kosmetyków, brak szafki wcale nie musi nam doskwierać.

Wiszące modele mogą też okazać się znakomitym elementem dekoracyjnym. Wystarczy zastąpić plastikowe części ozdobnym syfonem, np. w kolorze złotym lub czarnym. Oczywiście syfon powinien być dopasowany do baterii, dzięki czemu łazienka będzie prezentować się spójnie. Umywalka łazienkowa wisząca zazwyczaj ma do 50 cm szerokości. Takie modele są stosunkowo niedrogie i uniwersalne stylowo. Co za tym idzie, sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrz. Warto też zaznaczyć, że opisywane egzemplarze są ponadczasowe.

Umywalka wisząca nowoczesna – sposób na oryginalną aranżację

Współczesne modele umywalek zachwycają swoim designerskim charakterem, a przy tym prostotą. Z jednej strony dyskretnie wypełniają wnętrze, zaś z drugiej stanowią elegancką dekorację o właściwościach użytkowych. Mała umywalka wisząca do WC nie przyciąga wzroku od razu po wejściu do pomieszczenia. Ze względu na jej uniwersalny charakter, nawet jeśli za kilka lat będziemy chcieli przeprowadzić remont łazienki, dotychczasowa ceramika znakomicie wkomponuje się w nowy wystrój. Osoby, którym marzy się wprowadzenie do pomieszczenia powiewu świeżości, mogą zdecydować się na umywalkę o geometrycznej formie. Zamiast klasycznych półokrągłych modeli, ciekawie prezentują się wersje prostokątne, okrągłe oraz asymetryczne. Te ostatnie są często wyposażone w boczne przedłużenie, na którym można ustawić np. płyn do mycia rąk czy szczoteczkę do zębów.

W miniaturowych łazienkach znakomicie sprawdzi się narożna umywalka wisząca. Takie egzemplarze pozwalają na łatwe wykorzystanie przestrzeni znajdującej się między dwiema ścianami, którą trudno zagospodarować w inny sposób. Oprócz tego prezentują się bardzo schludnie i minimalistycznie. Jeśli nasza łazienka jest nieustawna, problem z montażem poszczególnych elementów wyposażenia można uznać za częściowo rozwiązany. Warto pamiętać o tym, że prawidłowy montaż umywalki oraz jej właściwe użytkowanie zapewniają trwałość na długie lata. Nie trzeba zatem się martwić, że wiszące modele są mniej wytrzymałe, w porównaniu do tych, które montuje się na meblach.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments