Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania? Sprawdź, co możesz zrobić!

Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą wypłacić nam odszkodowanie wtedy, gdy pojawiają się różnego rodzaju zdarzenia. Może jednak pojawić się wtedy poważny problem – ubezpieczyciel odmawia wpłaty środków lub też wypłaca je w znacznie mniejszej kwocie. Co możemy wtedy zrobić?

Ubezpieczenie ma na celu zabezpieczenie nas przed różnymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczamy między innymi siebie, swoje samochody, domy i mieszkania, firmy. Korzystamy też z ubezpieczeń innych – są to ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, stosowane na przykład na samochody. Dokładne warunki wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela możemy znaleźć w dokumentacji. Zdarza się jednak, że nawet pomimo przesłanek do wypłaty odszkodowania ubezpieczyciel nie wypłaca go. Wtedy warto postawić na profesjonalne dochodzenie odszkodowań.

Na czym polega dochodzenie odszkodowań?

Chociaż możemy samodzielnie próbować walczyć z towarzystwem ubezpieczeniowym o wypłatę odszkodowania w stosownej wysokości, takie rozwiązanie jednak nie zawsze jest najlepsze. Towarzystwa mają własnych prawników, a my bez odpowiedniego wsparcia prawnego nie stoimy wtedy na równej pozycji. Właśnie dlatego dobrym wyborem będzie wówczas firma, której specjalnością jest dochodzenie odszkodowań. Pod tym terminem znajduje się usługa reprezentacji klienta w kontaktach z ubezpieczycielem, aby w jego imieniu wywalczyć odszkodowanie w odpowiedniej kwocie. Firmy prowadzące dochodzenie odszkodowań np. http://apo24.pl/ posiadają własnych prawników z dużą wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie, dlatego też szansa na uzyskanie odszkodowania jest wtedy znacznie większa!

Ile kosztuje dochodzenie odszkodowań?

Wiele osób obawia się, że dochodzenie odszkodowań jest sporym wydatkiem. W rzeczywistości jednak wysokość opłat nie jest wcale taka duża. Co więcej, nie musimy często płacić na wstępie – firma pobierze od nas opłatę wtedy, gdy dochodzenie odszkodowań zostanie już zakończone. Wówczas kwota pomocy to najczęściej około 10-20 procent wywalczonego odszkodowania. Dokładne oferty firm prowadzących dochodzenie odszkodowań można znaleźć już teraz on-line.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments