Top 5 rad dla nowych przedsiębiorców, czyli jak usprawnić działanie swojej firmy

Materiał zewnętrzny

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy, ale bądźmy szczerzy, jej prowadzenie to „ciężki kawałek chleba”. Dlatego też, specjalnie dla nowych przedsiębiorców, przygotowaliśmy ten krótki poradnik, w którym przedstawimy top 5 rad, dzięki którym działanie firmy zdecydowanie się usprawni.

Rada numer 1: zainwestuj w dobry sprzęt

Często można usłyszeć, że „chytry dwa razy traci” i niewątpliwie coś w tym jest. Dlatego też kupując sprzęty pamiętajcie, aby kierować się jakością, a niekoniecznie ceną. Zatem bardzo ważne są same parametry techniczne, zarówno laptopa, drukarki czy też kserokopiarki. Choć oczywiście taki wydatek nie jest mały, to jednak lepszy sprzęt zazwyczaj rzadziej się psuje i jednocześnie nie zacina się. Zwróćcie też uwagę na to ile trwa gwarancja. Czasem sprzedawcy za dopłatą oferują przedłużenie gwarancji, choć na pierwszy rzut oka wydaje nam się to zdzierstwem, to jednak taka opcja bardzo często jest opłacalna, szczególnie jeżeli owa gwarancja obejmuje dodatkowo darmowy serwis. A więc w razie jakiejkolwiek awarii Wasz czy to komputer czy kserokopiarka są bardzo szybko naprawiane, a Wy nie musicie czekać kilku tygodni, aż odbierzecie sprzęt z punktu naprawy, co bardzo często się zdarza, szczególnie gdy punktu naprawy szukamy na własną rękę.

Rada numer 2: nie oszczędzaj na programie antywirusowym

Czy słyszeliście o zagrożeniach w sieci? Bądźmy szczerzy niewiele osób o tym pamięta bądź zwyczajnie bagatelizuje zagrożenia, które niesie ze sobą Internet, a przecież tak nie może być. Niestety cyber zagrożeń jest tak wiele, że ciężko je wszystkie wymienić. Przestępcy wpadają na coraz to nowe pomysły. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien zakupić dobry program antywirusowy, dzięki temu może uniknąć naprawdę wielu problemów. Czasami niezbędna jest także pomoc specjalistów z branży IT, którzy mogą zadbać o wasze bezpieczeństwo w sieci, jednak takie usługi są często kosztowne, dlatego też jeżeli jeszcze Was nie stać na zatrudnienie specjalistów, przynajmniej zakupcie program antywirusowy.

Rada numer 3: szybki Internet to podstawa

Bankowość internetowa, załatwianie spraw urzędowych czy rozmowa z kontrahentami – to wszystko robi się przez Internet. Dlatego też zadbajcie o szybkie łącze. Zatem także na tym nie można oszczędzać, choć na szczęście i szybki Internet nie jest drogi, a dodatkowo znacząco możecie przyspieszyć swoją pracę. Oczywiście pamiętajcie, aby wybrać właściwy. Do wyboru macie Internet radiowy, LTE czy światłowód. Wybór w dużej mierze zależy od miejsca, gdzie prowadzicie firmę.

Rada numer 4: nie zadzieraj z urzędem skarbowym

Przepisy podatkowe są skomplikowane i często niezrozumiałe, bądź tak dziwne, że czasami można nieświadomie je łamać. A jak wiadomo urząd skarbowy nie wybacza. Dlatego też pamiętajcie, aby na bieżąco wprowadzać wszystkie zmiany, wszak przepisy zmieniają się często i szybko. Choć, jak wiadomo, nie jest to łatwe. Dlatego też polecamy Wam korzystanie z usług profesjonalnego biura podatkowego. Dzięki temu unikniecie wielu problemów, a specjaliści zajmą się „papierami”. Podpisując umowę z biurem podatkowym zwróćcie uwagę na jej zapisy, a więc pamiętajcie, aby znalazł się tam punkt, że w razie błędów pracowników biura należy się Wam odszkodowanie. Jednocześnie, w razie problemów, pracownicy mogą Was reprezentować przed organem takim jak choćby skarbówka.

Rada numer 5: zadbaj o wygodną przestrzeń

Nie każdego stać, aby od razu wynająć duże biuro. Na szczęście pracować można także w domu, przy czym musicie wtedy zadbać o wygodną dla Was przestrzeń. Wystarczy Wam tylko małe pomieszczenie, które koniecznie trzeba właściwie urządzić. Niewątpliwie bardzo ważnym meblem jest biurko, obok którego możecie ustawić kontenerki. Bardzo ważne jest też odpowiednie krzesło biurowe, z podparciem dla kręgosłupa, dzięki temu unikniecie bólu pleców. Z kolei barwa światła powinna być neutralna albo też zimna, gdyż wtedy lepiej się pracuje.

Jeżeli będziecie dojeżdżać do klienta, przyda Wam się samochód służbowy, choć oczywiście to Wasz prywatny może na samym początku być służbowym. Jeżeli go nie macie pomyślcie o wzięciu samochodu w leasing. Oferty dla przedsiębiorców często są bardzo korzystne.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments