Tatuażowe faux pas – o czym należy pamiętać i jak go uniknąć

Materiał zewnętrzny

Tatuaż może być świetną ozdobą ciała, ale nie musi. Otóż aby świetnie się prezentował powinien być doskonale i precyzyjnie wykonany, ale to oczywiste. Jednak musicie wiedzieć, że tatuażowe faux pas zdarzają się zdecydowanie częściej niż sobie to wyobrażacie i niestety wtedy Wasza dziara, zamiast ozdobą, staje się raczej powodem do wstydu. Na szczęście można i co ważne trzeba tego unikać. Ale jak? Otóż tego dowiecie się z naszego krótkiego poradnika. A więc zapraszamy do ciekawej lektury.

Zawsze i wszędzie styl dobrem będzie

O stylu krążą plotki, ale i niemal legendy, wszak niektórzy go mają, a niektórym go aż nadto brakuje. Czasami można wręcz usłyszeć, że ze stylem się człowiek rodzi, a nawet za duże pieniądze nie można go kupić. I coś w tym jest, wszak wystarczy tylko spojrzeć na niektóre tatuaże tak zwanych gwiazd, ażeby stwierdzić, że co jak co, ale te dziary to stylowe nie są. Dlatego też jeżeli chcecie uniknąć tatuażowego faux pas, to pamiętajcie, że należy wybrać taki tatuaż, który będzie ponadczasowy, wszak moda przemija, a styl pozostaje. Jeżeli pod wpływem impulsu zdecydujecie się na dziarę typu motylek czy pszczółka, to więcej jak pewne, że już następnego dnia będziecie tego żałować i wstydzić się. Owszem zawsze niechciany tatuaż można usunąć, ale taki zabieg jest kosztowny i także dosyć bolesny, a więc w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć zachęcamy Was, abyście decyzję o wzorze tatuażu dobrze przemyśleli.

Grunt to jakość

Nawet najlepszy pomysł na tatuaż może okazać się wpadką, jeżeli dziara będzie źle wykonana. Wystarczy tylko wspomnieć o tatuażach portretowych, a więc jeżeli nie traficie w ręce dobrego tatuażysty, to zapewne piękny portret okaże się zwyczajnie karykaturą i to jeszcze nie śmieszną. Zatem znalezienie dobrego studia tatuażu to podstawa i do tego powinniście przykładać dużą wagę. Zachęcamy Was więc do czytania opinii czy też oglądania różnych prac tatuażystów, dzięki temu będziecie mogli zobaczyć na co ich stać i jakie posiadają umiejętności.

Chytry dwa razy traci

Nie od dziś wiadomo, że na pewnych rzeczach nie powinno się, a wręcz nie można, oszczędzać. Tak na pewno jest w przypadku tatuaży. Za dobre usługi trzeba solidnie zapłacić, dlatego też cena nie powinna Was zniechęcać. Zdecydowanie lepiej odłożyć pieniądze niż później żałować. A więc koniecznie wybierzcie się do profesjonalnego studia tatuażu, wtedy też macie gwarancję, że dziara będzie wykonana bardzo dobrze i będzie stanowić ozdobę Waszego ciała. Pamiętajcie, że na cenę składa się nie tylko samo wykonanie, czyli praca tatuażysty, ale też jego szkolenia czy fakt, że korzysta on z wysokiej jakości tuszu oraz najlepszego sprzętu. Dzięki temu macie pewność, że nie kupujecie kota w worku, lecz swoiste arcydzieło tuszem malowane. Nie dajcie się więc zwieść opowieściom, że tatuaż może być tani, a i tak będzie zachwycał. Nie oddawajcie się też w ręce osób, które dopiero się uczą, bo także będziecie żałować.

By nie było błędów

Liczy się samo wykonanie tatuaży czy jego styl – to raczej oczywiste. Ale ważne, aby Wasza dziara była także beż błędów. A więc jeżeli myślicie o tatuażu w języku japońskim, to zachęcamy Was, abyście jeszcze raz i to bardzo dokładnie przemyśleli tę decyzję, gdyż przy braku znajomości języka japońskiego może się okazać, że Wasz tatuaż będzie z błędem. Nie należy także ulegać chwilowej modzie, bo wiecie, że moda szybko przemija. Zdecydowanie lepiej wybrać taki wzór, który do Was przemawia, z którym poniekąd się identyfikujecie, gdyż wtedy będziecie bardzo zadowoleni. Ale na siłę też nie należy być bardzo oryginalnym.

Pielęgnacja ma znaczenie

Na samym końcu przypominamy także o roli pielęgnacji, która, jak możecie się domyślić, jest bardzo duża. A więc kiedy Wasza dziara jest świeża, musicie unikać ekspozycji na słońce. Nie możecie też kąpać się w ciepłej wodzie. Ponadto trzeba pamiętać, o stosowaniu odpowiednich kosmetyków, choć właściwego kremu. Dzięki temu tatuaż nie będzie blaknął, a intensywność jego kolorów będzie duża nawet przez lata.

Tatuaż jest dekoracją ciała, ale może być też powodem do wstydu. A więc pamiętajcie, żeby nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu, ani też nie kierować się chwilową modą. Tatuaż to coś więcej niż tylko rysunek na ciele.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments