Kategorie - Zdrowie

Tani aparat słuchowy to zły pomysł!

To, jaki aparat słuchowy wybierzemy, będzie miało kluczowy wpływ na to, jak łatwo będzie nam rozumieć mowę i słyszeć otaczające nas dźwięki. W żadnym wypadku nie możemy sami decydować o żadnych kwestiach – od tego są laryngolog i audiolog! Dziś udowodnimy wam, dlaczego samowolka to bardzo zły pomysł i absolutnie nigdy nie powinniśmy się na nią decydować.

Cena może kusić

Na samym początku warto rozwiać kwestię ceny, która dla wielu kupujących jest niestety głównym determinantem decydującym o zakupie aparatu. Oczywiście na rynku istnieją różne typy i modele w różnych przedziałach firm oferowanych przez poszczególnych producentów. Niestety w sklepach możemy także kupić coś, co tylko nazwa przypomina aparat słuchowy. Jego cena waha się między kilkunastoma złotymi, a nawet 400 złotymi. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy brać pod uwagę zakupu tego taniego sprzętu, który prawdopodobnie powstał w Chinach.


„Komfort” użytkowania


Jeżeli dalej nie wiemy, jakie są różnice między aparatem za 50 złotych a tym za czterocyfrową sumę – jest ona kolosalna. Teoretycznie, oba z nich robią to, co powinien robić aparat, lecz jeden z nich robi to w najprostszy możliwy sposób. Tanie urządzenia wzmacniają absolutnie wszystkie dźwięki – nieważne czy jest to rozmowa, przejeżdżający samochód czy odgłosy telewizora. A co z droższym modelem? Wyciszy on wszystkie dźwięki tła i pomoże słyszeć rozmówcę. Więcej o aparatach słuchowych dowiesz się na https://audiofon.com.pl/aparaty-sluchowe


Kwestia zdrowia


Przede wszystkim należy to powiedzieć głośno i wyraźnie: tanie aparaty słuchowe prawdopodobnie uszkodzą nasz słuch! Dobry aparat jest dobrany do specyfiki naszego niedosłuchu i programowany w odpowiedni sposób, aby wzmacniać odpowiednie dźwięki. Tanie aparaty jak już wiemy, wzmacniają każdy słyszany dźwięk, co w długotrwałym rozliczeniu jedynie pogłębi naszą wadę. Słyszenie to zbyt skomplikowany proces, aby wyceniać je na zaledwie kilkanaście złotych.

Przeczytaj także o szumach usznych.


Podsumowanie


Jeżeli nie jesteśmy lekarzami, w żadnym przypadku nie powinniśmy podejmować żadnej kluczowej decyzji dotyczącej zapobiegania. Przed zakupem tak ważnego przedmiotu w naszym życiu, powinniśmy przede wszystkim skonsultować się z odpowiednim specjalistą w celu dokładnego zbadania naszego zmysłu słuchu. W taki sposób unikniemy jakichkolwiek problemów z naszym słyszeniem w przyszłości.

Tekst powstał we współpracy z firmą Audiofon która oferuje bezpłatne badania słuchu w każdym polskim mieście!    Data: 2018-01-23
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty