Sterylizator tunelowy UV-C, sterylizatory powietrza

Materiał zewnętrzny

Sterylizator powietrza to elektroniczne urządzenie, które ma na celu zadbać o to, by zlikwidować w pomieszczeniu znajdujące się w nim mikroorganizmy. Ma to niezwykle ważne znaczenie w miejscach, gdzie od poziomu higieny i sterylności pomieszczenia zależy jakość świadczonych usług, a także bezpieczeństwo osób przebywających.

Do czego służy sterylizator powietrza?

Sterylizator powietrza to elektroniczne urządzenie, które ma na celu zadbać o to, by zlikwidować w pomieszczeniu znajdujące się w nim mikroorganizmy. Ma to niezwykle ważne znaczenie w miejscach, gdzie od poziomu higieny i sterylności pomieszczenia zależy jakość świadczonych usług, a także bezpieczeństwo osób przebywających.

Sterylizatory są więc wykorzystywane na przykład w przychodniach medycznych, gdzie mają za zadanie zadbać o higienę miejsca, jak i usunąć bakterie przenoszone przez pacjentów. Urządzenia te są dość lekkie, ważą około 10 kg, a ich wymiary są niewielkie co uławia swobodne przenoszenie sterylizatora w różne pomieszczenia, dokonując w nich sterylizacji. Urządzenia te mogą pracować nawet 9000 godzin lub pełne 2 lata użytkowania. Po tym czasie nie ma potrzeby zakupu nowego urządzenia. Należy jedynie wymienić lampy UV-C na nowe.

Gdzie i jak stosować sterylizator?

Urządzenie to pozwala na pozbycie się z powietrza bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i innych substancji niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Bez obaw można go wykorzystać w pomieszczeniach domowych, czy w obiektach komercyjnych. Z pewnością sterylizatory powinny być obecne w pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie mogą wystąpić duże skupiska ludzi.

Urządzenia te charakteryzuje wysoki poziom skuteczności, zatem ich obecność tam gdzie pojawia się dużo ludzi powinna być obowiązkowa. Nie wystarczy bowiem wysterylizować pomieszczenie w przerwie, czy w nocy. Wystarczy od około 10 do 20 minut obecności ludzi, aby powietrze stało się zanieczyszczone.

Bezpieczeństwo podczas sterylizacji

Sterylizatory powietrza pracują dzięki zastosowaniu ultrafioletowego o potwierdzonym, skutecznym działaniu. Odpowiednia długość fal i wykorzystanie zaawansowanej nowoczesnej technologii sprawia, że sterylizację można wykonywać na bieżąco. Urządzenia te nie wytwarzają ozonu, dzięki czemu nie musimy opuszczać sterylizowanego pomieszczenia podczas jego pracy. Nie trzeba także czekać na wywietrzenie ozonu po zakończonej pracy sterylizatora.

Sterylizator tunelowy UV-C

Jest to urządzenie zapewniające niezwykle wysoką skuteczność w procesie oczyszczania powietrza z mikroorganizmów, lotnych związków organicznych, czy cząsteczek smogu. Sterylizator tunelowy przeznaczony jest do wykonywania dezynfekcji. Może być wykorzystywany w obszarze medycyny, w takich miejscach jak : szpitale, gabinety lekarskie, gabinety kosmetyczne, sale operacyjne, poczekalnie, laboratoria.

Oprócz medycyny stosować go można także w przemyśle farmaceutycznym, gastronomii, przemyśle spożywczym, w szkołach, biurach, urzędach, sanatorach, domach wczasowych, salonach fryzjerskich. Stosuje się go wszędzie tam, gdzie pojawiają się ludzie.

Jak działa technologia UV-C MediClean

Sterylizator tunelowy oczyszcza i dezynfekuje powietrze za pomocą nowoczesnych technologii takich jak :

 • Lampy UV – mają działanie punktowe. Eliminuje mikroorganizmy takie jak bakterie, wirusy, czy pleśń za pomocą naświetlania powietrza przez promienie UV-C, podczas przepływania powietrza przez komorę dezynfekcyjną urządzenia,
 • UV-C – jest to promieniowanie elektromagnetyczne o zakresie od 100 do 280 nm , przy czym w urządzeniu zastosowana jest fala o około 254 nm . Fala ta uznana została jako najbardziej skuteczna w procesie dezynfekcji promieniowaniem UV-C,
 • Działanie urządzenia nie pozostawia szkodliwych produktów podezynfekcyjnych. Czas naświetlania powietrza jest wystarczający, aby zniszczyć materiał genetyczny mikroorganizmów dezaktywując je i czyniąc powietrze wolnym od zarazków,
 • Cały proces dezynfekcji odbywa się wewnątrz urządzenia, dlatego może pracować w pomieszczeniach w których znajdują się ludzie, bez żadnego ryzyka iż zaszkodzi ich zdrowiu,

Zalety sterylizatora tunelowego UV-C :

 • urządzenie posiada filtr węglowy,
 • urządzenie jest wyposażone w napromienniki UV-C renomowanej marki,
 • obudowa urządzenia jest niezwykle wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne,
 • urządzenie posiada najskuteczniejszą długość fali dezynfekującej – 253,7 nm,
 • urządzenie może być stosowane w obecności ludzi, brak konieczności opuszczania pomieszczenia          podczas jego pracy,
 • urządzenie jest energooszczędne,
 • urządzenie może pracować 9000 godzin,
 • urządzenie posiada gwarancję na okres 30-stu miesięcy,
 • brak szkodliwego działania produktów chemicznych,
 • brak powstawania odpadów poprodukcyjnych,
 • urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwko otwarciu, które skutecznie chroni przed wydostaniem się promieniowania UV-C,

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments