Soczewki fotochromowe – alternatywa dla okularów przeciwsłonecznych

Materiał zewnętrzny

Okres od wiosny do jesieni to czas, kiedy silne promieniowanie słoneczne bywa bardzo męczące i uporczywe. Niekiedy również zimą skarżymy się na gorszy komfort widzenia i trudno jest nam poruszać się po mieście bez okularów przeciwsłonecznych. Nie każdy jest jednak fanem takiego rozwiązania. Wiele osób unika noszenia przy sobie dodatkowej pary przyciemnianych okularów tylko na czas chodzenia po mieście lub jazdy samochodem. Dla nich właśnie zaprojektowane zostały nowoczesne soczewki fotochromowe, które stanowią doskonałą alternatywę. Soczewki te same zaciemniają się, kiedy tylko zwiększa się nasilenie promieniowania UV. Wielu osobom mogą kojarzyć się z modą lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, jednak dzisiaj są to całkiem inne, znacznie lepsze soczewki, które sprawdzą się u każdego właściciela okularów korekcyjnych i tak zwanych zerówek.

Kiedy warto stosować soczewki fotochromowe?

Każdy, komu na co dzień towarzyszy wada wzroku zmuszony jest do noszenia okularów korekcyjnych. Często problematyczne bywa noszenie przy sobie kolejnej pary okularów i ich wymienianie. Dzięki fotochromom można śmiało wychodzić na zewnątrz, bez konieczności wymiany okularów na inne. Poza tym, soczewki fotochromowe od renomowanych producentów, jak na przykład hoyavision.com/pl/ sprawdzają się też doskonale w samochodzie. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ nie każdy producent oferuje tego typu rozwiązanie. Na pewno, dobre soczewki fotochromowe nie są tanie. Warto w nie jednak zainwestować, ponieważ można je później z powodzeniem stosować przez wiele kolejnych lat. Jeśli tylko wada wzroku nie wymaga zmiany korekcji co roku, jest to na pewno dobre rozwiązanie.

Dla kogo okulary fotochromowe?

Kiedyś na taki wybór decydowały się przede wszystkim osoby starsze. Okulary zaciemniały się zwykle jedynie w swojej górnej części i były bardzo charakterystyczne. Dzisiaj można wybierać je w różnych wersjach kolorystycznych i połączyć z każdą korekcją wzorku, jak również z każdym rodzajem oprawek. Coraz częściej soczewki fotochromowe wybierają więc osoby młode i bardzo aktywne. Są one dla nich najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ nigdy nie muszą pamiętać o konieczności posiadania przy sobie kolejnej pary okularów i opakowania dla nich. Poza tym, można czuć się komfortowo w każdej sytuacji, nawet wychodząc na chwilę z domu lub z biura. Na tego typu soczewki może zdecydować się każdy, kto ceni sobie komfort i wygodę w różnych sytuacjach.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments