Smart Home – bezpieczeństwo domu pod pełną kontrolą

Materiał zewnętrzny

Nowoczesne technologie coraz mocniej wkraczają do każdej dziedziny życia – dzisiaj wystarczy kilka urządzeń, by Twój dom stał się inteligentny. W rozwiązaniach typu Smart Home nie chodzi wyłącznie o rozrywkę, ale także o bezpieczeństwo wszystkich domowników. Sprawdź, jak uczynić dom jednocześnie wygodniejszym i lepiej chronionym!

Co to jest Smart Home?  

Zacznijmy jednak od początku – czym jest Smart Home? W dużym skrócie, to zestaw nowoczesnych urządzeń, które pozwalają Ci na sterowanie rozmaitymi funkcjami w domu za pomocą smartfona. Smart Home polega przede wszystkim na indywidualizmie i pełnym dostosowaniu domu do własnych potrzeb. Warto sprawdzać najróżniejsze rozwiązania i wybierać te, które wydają się szczególnie atrakcyjne. Chcesz kontrolować oświetlenie w mieszkaniu? A może zależy Ci na nowoczesnych funkcjach multimedialnych? Żaden problem! Coraz więcej firm ma w swojej ofercie inteligentne urządzenia – możesz kupić starter kit od Xiaomi czy Fibraro, zwrócić uwagę na produkty Apple lub wybrać konkretne urządzenia z serii Samsung SmartThings. Zainteresowanie technologią Smart Home pokazuje, że automatyka domowa ma ogromną przyszłość.  

Do tego oczywiście warto wyposażyć się w wysokiej jakości smartfon. Jeżeli Twój stary telefon nie domaga, może właśnie nadszedł czas, by wymienić go na silniejsze urządzenie, które poradzi sobie z wymagającymi zadaniami. Korzystną ofertę na iPhone 8 znajdziesz w eMAG. 

Bezpieczny dom to podstawa   

System inteligentnego domu w pierwszej chwili może wydawać się zbiorem gadżetów, który ma tylko robić wrażenie na gościach. Jednak Smart Home to nie tylko zabawa czy dodatkowy komfort. Wiele urządzeń zostało zaprojektowanych specjalnie z myślą o bezpieczeństwie całego domu. Sprawdźmy, jakie rozwiązania możesz wybrać, by zapewnić sobie dodatkową ochronę. Sterowanie domem przez telefon jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. 

Wbrew pozorom rozpoczęcie przygody z technologią Smart Home wcale nie jest trudne – gotowe starter kity np. od Fakro czy Fibaro pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo w szybki i intuicyjny sposób. Dużą popularnością cieszą się specjalne zestawy zapobiegające włamaniom. Za pomocą prostej aplikacji możesz monitorować, czy drzwi i okna pozostają zamknięte.  Ciekawą propozycją są także  inteligentne rolety antywłamaniowe. Prosty sterownik rolet sprawia, że możesz je kontrolować smartfonem lub zaprogramować tak, by odsłaniały się o wybranej godzinie. Dzięki temu masz pewność, że inteligentne mieszkanie jest w pełni zabezpieczone.  

Jesteś fanem najnowszych technologii? Chcesz żyć mądrzej? Sprawdź ofertę na produkty Apple w eMAG – kliknij tutaj

Miej wszystko na oku 

Innym sposobem na ochronę mieszkania jest monitoring. W wersji smart masz do niego dostęp 24 godziny na dobę, nawet jeżeli jesteś daleko na wakacjach.  Wystarczy kilka kliknięć na telefonie i już widzisz, co dzieje się w Twoim domu. Część starter kitów możesz rozbudować o czujnik ruchu – urządzenie aktywuje nagrywanie, gdy kamera wykryje aktywność. Większość spod znaku Smart Home, takich jak Xiaomi Camera, to naprawdę wysokiej klasy urządzenia, które zapewniają doskonałą jakość rejestrowanego obrazu. Do tego dołącz alarm antywłamaniowy i nie musisz się bać żadnych zagrożeń.  

Fantastycznym dodatkiem do Smart Home będzie inteligentne oświetlenie  – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Inteligentna żarówka jest efektownym dodatkiem, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że staje się także istotnym elementem ochrony mieszkania. Automatyka domowa sprawia, że możesz zaprogramować włączanie i wyłączanie światła w wybranych pomieszczeniach, nawet gdy nie ma Cię na miejscu. Dzięki temu dom nie będzie wyglądać na opuszczony podczas Twojego pobytu na długich wakacjach. Nie musisz od razu rozświetlać wszystkich pokoi – proste lampki LED przy oknie w zupełności wystarczą i nie obciążą domowego budżetu. Wypoczynek jest przyjemniejszy, gdy nie musisz się o nic martwić.  

Nowoczesne domy zapewniają spokój 

Oczywiście w bezpiecznym domu nie chodzi wyłącznie o obronę przed ewentualnym włamywaczem. Dzięki urządzeniom Smart Home możesz uniknąć wielu niespodziewanych awarii i nieszczęść, które mogłyby prowadzić do tragedii. Czujniki dymu i czadu nie zajmują wiele miejsca, a znacząco zwiększają bezpieczeństwo wszystkich domowników. Część firm np. Fibraro dysponuje także czujnikami zalania wodą – to świetna propozycja do łazienki, ale też i piwnicy. Flood Sensor wyświetli ostrzeżenie na smartfonie i zaalarmuje Cię dźwiękowo, jeżeli jego sensory wyczują wodę. Dzięki temu od razu wiesz o problemie i możesz mu zaradzić natychmiast.   

Na tym właśnie polega Smart Home – sprytne patenty zapewnią Ci komfort i pozwalają działać inteligentnie. Twój smartfon w kilka chwil może stać się prawdziwym centrum dowodzenia, warto więc upewnić się, że jest niezawodny. Najlepsze oferty na sprawdzony i nowoczesny iPhone 8 wyszukasz z pomocą eMAG. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments