Home Zdrowie Skuteczny preparat na wszy i gnidy

Skuteczny preparat na wszy i gnidy

Zwalczanie wszy to problem, z którym wciąż zmagamy się również w krajach rozwiniętych. Wszawicą zarażają się dzieci szczególnie w wieku szkolnym i przedszkolnym, a od nich dorośli. Jak wybrać odpowiedni preparat na wszy, który okaże się również skuteczny jako preparat na gnidy? Dziś przedstawiamy kilka ważnych wskazówek!

Czego nie powinien zawierać preparat na wszy?

Zacznijmy od tego, jakich środków powinniśmy unikać. Dawniej zwalczanie wszy odbywało się przede wszystkim przy pomocy preparatów zawierających pestycydy. Dziś tę metodę należy uznać za archaiczną. Preparat na wszy zawierający środki owadobójcze bardzo negatywnie wpływa na skórę głowy, a przede wszystkim nie nadaje się do stosowania u najmłodszych. A przecież to właśnie dzieci najczęściej dotyka wszawica. Zresztą obecnie niektóre populacje wszy zdążyły uodpornić się na działanie pestycydów. Nie powinno się także stosować środków zawierających parabeny, silikony oraz fenoksyetanol.

Zwalczanie wszy przy pomocy naturalnych składników

Szukając odpowiedniego rozwiązania, musimy pamiętać, że wszy nie dadzą zabić się konwencjonalnymi metodami. Pasożyty potrafią przeżyć dobę w ciepłej wodzie i kilka godzin w ujemnych temperaturach. Odpowiedni preparat na wszy powinien opierać swoje działanie na składnikach pochodzenia naturalnego. Zalicza się do nich między innymi aktywny kompleks z oleju kokosowego zawarty w preparacie Parasidose dostępnym w aptekach. Ta naturalna substancja blokuje układ oddechowy wszy, doprowadzając do ich uduszenia, a jednocześnie rozpuszcza chitynowy pancerz, zabijając dorosłe osobniki przez odwodnienie.

Preparat na wszy, czyli również preparat na gnidy

Problem wszawicy możemy rozwiązać, stosując odpowiedni preparat na gnidy. Jajeczka wszy są silnie przytwierdzone do nasady włosów, a do ich usunięcia nie wystarczy zwyczajne mycie głowy. Wspomniany już ekstrakt z oleju kokosowego na szczęście rozwiązuje również ten problem. Substancja rozpuszcza spoiwo, przy pomocy którego jajeczka przyczepione są do włosa i które stanowi pożywienie. Tylko pozbycie się wszystkich gnid znajdujących się we włosach pozwoli skutecznie zwalczyć wszy, bo populacja nie będzie mogła się odrodzić.

Zwalczanie wszy jednorazową kuracją

Bardzo istotne jest, aby wybrany preparat na wszy rozwiązywał problem przy pomocy jednorazowej kuracji. Dorosłe osobniki są bowiem w stanie przeżyć nawet półtorej doby poza organizmem żywiciela. Dłuższe leczenie doprowadzi więc do sytuacji, w której wszy będziemy mogli spotkać między innymi w pościeli, na garderobie, meblach, artykułach higienicznych, a ich pozbycie się stanie się niezwykle trudne. Dlatego należy postawić na preparat o precyzyjnym działaniu, pozwalający na zabicie wszy i gnid przy jednorazowym zastosowaniu.

O czym należy pamiętać, stosując preparat na gnidy i wszy?

Bardzo łatwo się zarazić, a bardzo trudno ją wyleczyć. Według najbardziej typowego schematu dziecko zaraża się nią w przedszkolu lub szkole, a jeśli problem nie zostanie szybko zdiagnozowany, przechodzi na kolejnych domowników. Objawy początkowo nie są jednoznaczne. Dlatego jeśli choć jedna osoba w domu zaraziła się wszami, odpowiednią kurację powinni przejść wszyscy członkowie rodziny. Należy również pamiętać o dokładnym sprzątaniu domu, praniu pościeli oraz przeglądzie grzebieni, części garderoby, a zwłaszcza czapek i szalików.

0 0 votes
Oceń wpis
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments