Skuteczne zabezpieczanie smartfona

Materiał zewnętrzny

Smartfon to dzisiaj zdecydowanie więcej niż zwykły telefon. Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił przenieść do niego ogromną ilość danych. Smartfon to dzisiaj mały komputer, który zawiera ogrom prywatnych danych. Od zdjęć, haseł, pocztę elektroniczną po dane finansowe i bankowe. Wszystkie te dane wrażliwe należy chronić, a do tego potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie smartfona.

  1. Więcej niż kod PIN
  2. Ochrona na poziomie
  3. Zabezpieczenie telefonu – nie lekceważ

Więcej niż kod PIN

Zabezpieczenie smartfona, który gromadzi ogrom prywatnych danych użytkownika, to pierwsza rzecz, którą należy zrobić po jego zakupie. Szczególnie istotne jest przede wszystkim zabezpieczenie dostępu wnętrza telefonu przed osobami trzecimi. Jeszcze nie tak dawno służył do tego kod PIN. Dzisiaj jednak to zdecydowanie za mało. Doświadczeni hackerzy błyskawicznie są sobie w stanie poradzić z tego typu zabezpieczeniem. Nieco trudniejsze jest dla nich natomiast obejście tak zaawansowanych systemów ochrony jak Face ID stosowane w iPhonie, skanowanie twarzy 3D czy też linii papilarnych kciuka. Zabezpieczenia te chronią zawartość telefonu przed dostępem osób trzecich, są także dostosowane do wychwytywania drobnych zmian w wyglądzie. Jeśli natomiast zbytnio odbiera on od zeskanowanego schematu, wtedy urządzenie prosi o podanie specjalnego kodu zabezpieczającego. Taka dwupoziomowa ochrona zdecydowanie lepiej zabezpiecza dane.

Ochrona na poziomie 

Smartfony większości użytkowników przechowują bardzo wiele cennych danych. Warto więc chronić je przed różnymi formami ataku, szczególnie na wrażliwe dane osobowe. Jeśli korzystasz z bankowości internetowej w telefonie, koniecznie kup antywirus na smartfona. Upewnij się także, że telefon szyfruje dane znajdujące się na telefonie. Jeśli nie, zmień ustawienia. Ponadto, jeśli prowadzisz rozmowy, co do których treść nie powinna dostać się w niepowołane ręce, postaw na dostępny bezpłatnie komunikator, który szyfruje wiadomości (np. Signal).

Zabezpieczenie telefonu – nie lekceważ

Wielu osobom wydaje się, że tak rozbudowana forma ochrony danych w telefonie to zbędny wysiłek i koszt. Łatwo zapomina się o tym, że dane są bezpieczne (w większości), kiedy telefon jest w rękach właściciela. W momencie sprzedaży lub kradzieży telefonu wiele danych (jeśli nie są one odpowiednio zabezpieczone) łatwo odzyskać. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie dostępu do smartfona oraz możliwość zdalnego zablokowania go. Przy zakupie telefonu warto upewnić się, czy istnieje taka możliwość.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments