Sklepy internetowe – sprawdź wady i zalety Prestashop

Materiał zewnętrzny

Coraz więcej firm przenosi swój biznes do internetu. E-sklepy cieszą się stale rosnącą popularnością wśród klientów. Umożliwiają szybkie i proste zamówienie dowolnych produktów z dostawą wprost do domu. Dostępnych jest wiele skryptów do prowadzenia sklepu internetowego, spośród których jednym z najbardziej popularnych jest Prestashop. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego zalety i ewentualne wady? Sprawdź.

  1. Prestashop integracje i inne zalety
  2. Prestashop sklepy internetowe – wady

Prestashop integracje i inne zalety

Prestashop jest skryptem posiadającym wiele wtyczek rozwijających funkcjonalności. Cechuje się dobrą wydajnością oraz dość prostym sposobem modyfikacji tego narzędzia, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez programistów. Posiada również liczne gotowe integracje, które pozwalają na szybkie i proste połączenie sklepu z dowolnymi systemami, portalami czy innymi programami zewnętrznymi, znacznie ułatwiając tym samym codzienną prace. Dostępne są gotowe Prestahop moduły integracyjne, takie jak m.in. do płatności online, porównywarek cenowych, serwisów aukcyjnych, firm kurierskich, programów magazynowych czy też hurtowni. Dzięki ich wdrożeniu obsługa i działanie sklepu jest znacznie wygodniejsze zarówno dla osób obsługujących e-sklep, jak też dla odwiedzających go klientów.

Ponadto skrypt ten jest dość intuicyjny w administrowaniu, dzięki czemu bez większych trudności może go obsługiwać również osoba początkująca i niezaznajomiona z tą tematyką. Posiada sporą ilość szablonów, spośród których każdy właściciel sklepu może wybrać opcję dla siebie. Szablony owe można dodatkowo modyfikować i zmieniać pod kątem potrzeb klientów.

Prestahop posiada liczne gotowe funkcjonalności, a także możliwość dość prostego wykonania kolejnych przez doświadczonych programistów, takich jak specjaliści z https://coolbrand.pl/uslugi/prestashop-profesjonalne-sklepy-internetowe/. Jest wydajnym narzędziem, które nie wymaga znacznych zasobów serwera.

Co istotne, oferuje wsparcie techniczne w języku polskim, które można uzyskać na oficjalnej stronie systemu. Dzięki temu w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących funkcjonalności czy działania skrypu, można uzyskać fachową pomoc serwisową.

Prestashop sklepy internetowe – wady

Jak każdy system, również Prestashop posiada oprócz zalet również pewne wady. Jedną z nich może być niemała ilość płatnych funkcjonalności, które nierzadko w innych skryptach są darmowe. Ponadto w Prestahop wdrożenia mogą być zbyt skomplikowane dla osób początkujących, które w takim przypadku zapewne będą musiały zlecić tego typu zadanie profesjonalnej firmie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments