Sklep internetowy jako biznes po godzinach pracy? – Jak to zrobić najlepiej?

Materiał zewnętrzny

Sklep internetowy zdaje się być idealnym biznesem do prowadzenia po pracy. Daje on sporo elastyczności właścicielowi, nie wymaga dużego wkładu finansowego, i – co najważniejsze – dobrze zorganizowany może wnosić do naszego budżetu znacznie więcej niż nawet nasza praca na etacie. Jak zatem rozkręcić biznes po pracy w taki sposób, aby stanowił on dla nas bardzo dobre dodatkowe źródło dochodu? Sprawdźmy.

Wybierz odpowiednią platformę sprzedażową

Niewiele osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sprzedażą online może pozwolić sobie na zainwestowanie kilku, czy nawet kilkunastu tysięcy złotych na zbudowanie strony i niezbędne do prowadzenia sklepu oprogramowanie. I wcale nie musi! Dedykowane, kosztowne rozwiązania znajdują zastosowanie w przypadku dużych marketów. Choć nie wszystkie z nich je wykorzystują. Część dużych sklepów korzysta z rozwiązań abonamentowych, które są znacznie wygodniejsze. A dla małego przedsiębiorcy, także o wiele tańsze.

Sklep w abonamencie – np. w ramach platformy Sky-Shop.pl – to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie komfort i nie mogą poświęcić wiele czasu na obsługę swojego marketu. Liczne udogodnienia, na jakie możemy liczyć w ramach sklepu w abonamencie sprawiają, że prowadzenie własnego, dodatkowego biznesu wcale nie będzie dla nas ani czasochłonne, ani też męczące. Rozwiązania proponowane przez platformę sklepową są sprawdzone, bezpieczne i – co istotne – nie będą od nas wymagać dodatkowego researchu.

Oprogramowanie naszego sklepu będzie cyklicznie aktualizowane (nie musimy obawiać się o wkradnięcie się niekorzystnych dla wizerunku firmy błędów), możemy z łatwością podpiąć do naszej platformy metody szybkich płatności, a nawet w łatwy sposób zdobyć kontakt do hurtowni.

Mały biznes w modelu dropshippingu

Doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów prowadzenia sklepu internetowego, ale także czasu, jaki jest potrzebny na jego obsługę, jest wybranie do sprzedaży modelu dropshipping. Czym jest dropshipping? To model sprzedaży, w którym obowiązek wysyłki towaru jest przekierowany na hurtownię lub producenta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujemy przestrzeni magazynowej koniecznej do składowania towarów. Nie musimy ich również wcześniej kupować, co wiązałoby się z koniecznością posiadania większego budżetu. My jedynie podpisujemy umowę w formacie dropshippingu z dostawcą i zajmujemy się marketingiem. Naszym obowiązkiem jest tutaj zatem reklama i zachęcenie klientów do kupna produktów. W niektórych umowach będziemy zobowiązani także do przesyłania informacji o zamówieniach, jednak czasem mamy możliwość zautomatyzowanie tego procesu. Poprzez dropshipping znacznie ograniczamy czas, jaki jest nam potrzebny na skuteczne prowadzenie biznesu. Tak naprawdę zajmujemy się nim praktycznie tylko wtedy, gdy chcemy i mamy wolną chwilę. Wszystkie kwestie formalne, a także związane z wysyłką zamówień są domeną producenta.

Jak widać, prowadzenie sklepu internetowego wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że będziemy wykorzystywać do tego odpowiednie narzędzia. Nie będzie to też proste i szybkie ale wykorzystując powyższe możliwości, znacznie zwiększamy nasze szanse na sukces przy małym nakładzie czasu.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments