Rozwód w Krakowie – jak odpowiedzialnie podejść do kwestii rozstania?

Materiał zewnętrzny

Rozwód jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką podjąć może dorosły człowiek. Prawne rozstanie się pary zawsze wiąże się ze stresem, smutkiem i niepokojem. Posiadanie wiedzy na temat tego, jak przebiega proces rozwodowy, czego możemy spodziewać się na poszczególnych jego etapach oraz sposobach postępowania pozwala natomiast ze spokojną głową stawić czoła rozwodowi i zacząć nowe, lepsze życie. Aby zagwarantować sobie poczucie bezpieczeństwa, warto skorzystać z usług sprawdzonego adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych.

Adwokat od rozwodów w Krakowie – dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia?

Rozwód jest nie tylko bardzo trudną decyzją, którą podjąć muszą małżonkowie, ale także skomplikowanym i złożonym procesem prawnym, którego przebieg trudno przewidzieć na początku. Bez względu na to, czy w związku są dzieci, czy mamy do podziału majątek i czy rozstajemy się w zgodzie, jego prowadzenie warto powierzyć doświadczonemu adwokatowi, którzy przeprowadzi nas przez wszystkie kolejne etapy rozwodu oraz pomoże w wyegzekwowaniu swoich praw. Z usług adwokata warto skorzystać zarówno w sytuacji, kiedy wspólnie podejmujemy decyzję o rozwodzie, jak i w przypadku otrzymania pozwu od drugiego małżonka.

Profesjonalny adwokat od rozwodów z Krakowa zaoferuje pełne wsparcie prawne na każdym etapie trwania procesu rozwodowego. Warto się do niego wybrać tuż po podjęciu decyzji o rozstaniu, gdyż dzięki specjalistycznej poradzie prawnej dowiemy się, jak postępować w okresie bezpośrednio poprzedzającym sprawę w sądzie, jak przebiega rozwód oraz jakie dokumenty należy zebrać. Adwokat poradzi także, jak postępować, aby sprawa potoczyła się po naszej myśli oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości związane m. in. z alimentami, kwestią opieki rodzicielskiej czy podziałem majątku wspólnego.

Jak powinno wyglądać przygotowanie rozwodu w Krakowie?

Po podjęciu decyzji o rozstaniu, bez względu na to, czy należała ona do jednego z małżonków, czy była wspólna, każdy z nich powinien wybrać się po poradę prawną do profesjonalnego adwokata specjalizującego się w rozwodach. W pierwszej kolejności adwokat od rozwodów w Krakowie ustala wspólnie z klientem postępowanie, które pozwoli osiągnąć cel rozwodu korzystny z punktu widzenia klienta. Następnym krokiem jest przygotowanie pozwu rozwodowego wraz z dokumentacją niezbędną do przedstawienia przed sądem. W sytuacji, kiedy pozew został złożony przez drugą stronę, adwokat przygotowuje tzw. odpowiedź na pozew, w której przedstawia punkt widzenia drugiego małżonka – swojego klienta.

Po złożeniu dokumentacji do odpowiedniego sądu, adwokat wraz z klientem ustala szczegółową taktykę postępowania przed sądem oraz reprezentuje jego interesy na sali rozpraw. Jego wiedza i doświadczenie pozwalają na takie poprowadzenie sprawy, aby interesy klienta zostały uznane przez sąd a wyrok rozwodowy odzwierciedlał jego oczekiwania. Korzystając ze wsparcia profesjonalisty każdy klient może ponadto liczyć na spokojny, zgodny z jego oczekiwaniami przebieg procesu rozwodowego oraz pełne poszanowanie jego praw zarówno przez sąd, jak i stronę przeciwną.

Partnerem artykułu jest kancelaria Actio – sprawdzony adwokat rozwód Kraków.

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments