Rowerek Smart Trike – rowerek 8w1, który rośnie razem z dzieckiem

Rowerek trójkołowy Smart Trike to doskonałe rozwiązanie, które zachwyci każde dziecko. To idealny prezent zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki. Cieszyć się z niego będą również rodzice, którzy niedawno przywitali na świecie swojego maluszka. Rowerek 8w1 sprawdzi się bowiem już od 6. miesiąca życia. Z biegiem czasu rośnie razem z dzieckiem, gwarantując mu wyjątkową zabawę podczas spacerów. Jednocześnie jednak na pierwszym miejscu wciąż pozostaje bezpieczeństwo. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom rodzice nie muszą już martwić się podczas spacerów i wspólnych wycieczek. Co sprawia, że rowerek trójkołowy Smart Trike jest taki wyjątkowy?

---REKLAMA ---

Rowerek 8w1 – funkcjonalność nade wszystko

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że rowerek trójkołowy Smart Trike nie nudzi się dziecku po kilku minutach zabawy. Producenci zadbali bowiem o to, by nie zabrakło w nim praktycznych rozwiązań. Zastosowane technologie sprawiają, że jest to jedna z najdłużej towarzyszących maluchowi zabawek, która zachwyca również rodziców. Okazuje się, że rowerek 8w1 został zaprojektowany tak, by służyć przez lata.

Dlaczego mówi się o nim “Smart Trike rowerek jak wózek”? Ponieważ towarzyszy dziecku już od 6. miesiąca życia. W tym okresie rodzice wykorzystują go jako wózek spacerowy, a maluch przyzwyczaja się do nowego pojazdu. Warto podkreślić, że rowerek Smart Trike został wyposażony w rozkładany daszek, dzięki któremu skutecznie chroni skórę oraz oczka maluszka przed rażącym słońcem. Jego główną zaletą jest jednak to, że z biegiem czasu rozwija się wraz ze zmieniającymi się potrzebami dziecka. 

Rowerek trójkołowy Smart Trike

Rowerek trójkołowy Smart Trike – jakie są kolejne etapy?

Producenci postanowili przeanalizować rozwój dziecka od 6. miesiąca do 3. roku życia. Dzięki temu udało im się wyróżnić konkretne etapy, a następnie stworzyć produkt będący odpowiedzią na nie. I tak wydzielili 7 poziomów rozwoju dziecka. 

W I etapie, gdy dziecko skończy 6. m.ż., rowerek 8w1 zastępuje mu spacerówkę. Maluch nie siedzi jeszcze samodzielnie, zatem niezbędne jest odpowiednie pochylenie oparcia. Rowerek Smart Trike umożliwia obrócenie siedziska w stronę rodzica, dzięki czemu dziecko ćwiczy swoje zdolności komunikacyjne. Jednocześnie pozwala to rodzicowi mieć je cały czas na oku. Wygodny wyściełany zagłówek zapewnia komfort podczas drzemki. 

II etap rozwoju dziecka to pierwsze próby samodzielności. Właśnie wtedy, powyżej 9. m.ż., dziecko uczy się siedzieć, a jego zdolności poznawcze zwiększają się. Nie interesuje go już ciągłe patrzenie w stronę mamy czy taty. Rowerek Smart Trike umożliwia sprytne obrócenie siedziska tak, by dziecko mogło przyglądać się otoczeniu. Nóżki maluszka spoczywają natomiast na wygodnym podnóżku.

W tym samym czasie wyróżnić można również III etap – rodzic ma możliwość regulacji oparcia w rowerku. Dziecko zyskuje wygodną pozycję. W tym okresie wciąż obecny jest daszek z ochroną UV. Bezpieczeństwo zapewniają również pięciopunktowe pasy inspirowane tymi z fotelików samochodowych oraz pałąk bezpieczeństwa. 

W IV etapie, czyli powyżej 12. m.ż., dziecko chce być już znacznie bardziej samodzielne. To właśnie w tym okresie dochodzi do demontażu podnóżka dla niemowlaka, by maluch mógł przyjąć prawidłową postawę i oprzeć nóżki o podnóżki mieszczące się za przednim kołem. Rodzice nie tracą jednak nad ruchem rowerka kontroli – wciąż kierują nim za pomocą specjalnego uchwytu. 

Wraz z ukończeniem 18 miesięcy, dziecko wchodzi w V etap. Rodzice usuwają budkę, a maluch może znacznie swobodniej eksplorować okolicę. Rowerek Smart Trike staje się nieodłącznym towarzyszem jego wypraw.

Po ukończeniu 2 roku życia maluch wkracza w VI etap. Rowerek trójkołowy Smart Trike daje możliwość zupełnego demontażu pałąka. W tym okresie rodzice mogą zamontować pedały. Mogą także, za pomocą “magicznego przycisku”, dać dziecku pełną kontrolę nad jazdą.

Ostatecznie, czyli w VII etapie, który przychodzi po 30. miesiącu życia, istnieje możliwość zupełnego obniżenia rączki dla rodzica. W ten sposób rowerek 8w1 staje się naprawdę łatwy w prowadzeniu. Wciąż jednak posiada pasy i wysokie oparcie, przez co do samego końca zapewnia dziecku bezpieczeństwo w czasie zabawy.

REKLAMA