Rolety zewnętrzne i wewnętrzne do każdego domu

Rolety wewnętrzne to popularne produkty, które możemy znaleźć niemal w każdym domu. Również rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są bardzo praktyczne i pełnią ważne funkcje.

Rolety okienne znajdują się niemal w każdym domu, a największą popularnością cieszą się te wewnętrzne, które chronią mieszkanie przed promieniami słonecznymi i zapewniają prywatność. Z kolei rolety zewnętrzne poza ochroną przeciwsłoneczną mogą też chronić przed włamaniem. Różnego rodzaju rolety znajdziesz na stronie http://www.roletyalu.pl/.

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je zamontować?

Choć rolety zewnętrzne nie są stosowane tak często jak wewnętrzne, warto rozważyć ich montaż, ponieważ mają wiele zalet. Jedną najważniejszych jest możliwość swobodnego regulowania światła słonecznego. Roleta okienna zewnętrzna może być obsługiwana manualnie i elektrycznie, dzięki czemu jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Rolety zewnętrzne chronią pomieszczenie przed temperaturą z zewnątrz, zarówno tą wysoką, jak i niską, dzięki czemu zapewniają komfort o każdej porze roku. Z kolei rolety antywłamaniowe są niezbędnym elementem zabezpieczającym dom przed włamaniem. Rolety zewnętrzne dobrze chronią też przed hałasem z zewnątrz, co jest szczególnie ważne w mieszkaniu usytuowanym na parterze lub w pobliżu ruchliwej ulicy. Więcej o roletach zewnętrznych dowiesz się na stronie http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne.

Rolety wewnętrzne – jakie rodzaje cieszą się popularnością?

Rolety wewnętrzne cieszą się szczególną popularnością, dlatego do ich zakupu nie trzeba nikogo namawiać. Nie tylko zaciemniają i zapewniają prywatność, ale też dekorują okno, stanowiąc ciekawy element wyposażenia. To idealny produkt dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania i znudziły im się już tradycyjne firany i zasłony okienne. Więcej o roletach wewnętrznych na stronie: http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne. Jakie rolety znajdziemy na rynku?

  • Rolety w kasecie – kaseta chroni materiał przed kurzem, a boczne prowadnice pozwalają łatwo dopasować roletę do okna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na funkcjonalności, estetyce i wysokiej jakości wykonania.
  • Rolety bez kasety – największą popularnością cieszą się rolety klasyczne materiałowe, tzw, mini rolety. Występują one w wielu kolorach i są wykonane z różnych tkanin, dlatego łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Wyróżnia je niska cena oraz łatwy, nieinwazyjny montaż – są one bowiem montowane bezpośrednio na ramie okiennej. Rolety bez kasety mają mechanizm samoblokujący oraz łańcuszek sterujący. Takie rolety wolnowiszące bardzo dobrze zabezpieczają pomieszczenie od promieni słonecznych.
  • Rolety okienne dzień noc – cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. Są wykonane z tkaniny, która składa się z naprzemiennych pasów zaciemniających i tkanin transparentnych. W łatwy sposób można dostosować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Takie rolety zaciemniające sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.
  • Plisy – mają kształt harmonijki, która rozciąga się na całej długości okna. Można zwijać je od dołu i od góry okna, dzięki czemu łatwo dostosować ilość światła wpadającego do mieszkania. Ich bardzo dużą zaletą jest to, że można je montować na oknach o niestandardowych kształtach. Świetnie sprawdzają się w przypadku okien dachowych.
  • Rolety rzymskie – to tekstylne zasłony, podnoszone i opuszczane za pomocą sznurków i naszytych z tyłu pierścieni. Materiał w tych roletach okiennych równomiernie się układa, tworząc poziome fałdy.
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments