Produkcja suplementów diety – co warto wiedzieć

Materiał zewnętrzny

Wprowadzając suplement diety na rynek, konieczne jest, aby działania podmiotu biorącego odpowiedzialność za dany produkt były zgodne z Ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz były zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego numer 852 z 29.04.2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych. Istotna jest także produkcja na systemie HACCP i Dobra Praktyka Higieniczna. Warto zwrócić uwagę na system zarządzania jakością według międzynarodowej normy ISO 22000:2005. Weryfikacja i późniejsze wdrożenie tych procedur pozwoli na kontrolę produkcji i zapewni wytworzenie skutecznych suplementów diety.

Wybierając firmę zajmującą się produkcją suplementów diety, warto sprawdzić, czy zatrudnia specjalistów odpowiedzialnych za ustalanie receptury i czy przeprowadza próby technologiczne produktów. Bezpieczniej jest współpracować z firmą, która działa kompleksowo. Tylko w ten sposób produkcja suplementów diety odbywa się poprawnie – od etapu stworzenia lub konsultacji receptury, po wprowadzenie gotowego produkty do sprzedaży.

Etapy produkcji suplementów diety

Produkcja suplementów diety oznacza doradztwo na każdym etapie. Decydując się na wsparcie firmy oferującej produkcję suplementów diety, musimy stawiać na jakość. Pomoc na etapie tabletkowania jest niezbędna, bo przystępność i popularność tabletek przekłada się na wyniki zaufania konsumentów. Jeśli produkowany suplement diety będzie kapsułkowany, trzeba dobrać wielkość i kolor kapsułki – tu też powinniśmy czuć wsparcie producenta.

Blistrowanie suplementu diety zabezpiecza preparat przed dostępem powietrza lub światła słonecznego. A forma zapakowania suplementu może mieć wpływ na jego sprzedaż. Ten etap można zastąpić pakowaniem do butelek. Zlecając produkcję suplementów diety nie można pominąć etapu etykietowania opakowań, ponieważ to z nich konsument uzyskuje informacje o suplemencie i w tym właśnie powinna pomóc firma przyjmująca zlecenie.

Konfekcjonowanie suplementów diety to umieszczanie preparatów w opakowaniach zbiorczych, w których będą trafiać do magazynów i hurtowni. Warto zwrócić na to uwagę firmy produkującej suplement, żeby mieć kontrolę nad ilością i bezpieczeństwem w transporcie. Jako ostatni etap produkowania suplementu diety, warto przeprowadzić badanie gotowego produktu i kontrolę jakości.

Na tej podstawie nasuwa się wniosek, że tylko kompleksowa wiedza dotycząca produkcji suplementów diety pozwala zlecić usługę firmie zewnętrznej. Warto przeprowadzić wnikliwą analizę, by wybrać właściwą i rzetelną firmę.  

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments