Prezent na Dzień Babci

21 stycznia obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Babci. To doskonała okazja, aby podziękować naszym babciom za wszystko, co dla nas zrobiły. Oprócz szczerych życzeń, możemy również skusić się na jakiś drobiazg. Jakie upominki w szczególności sprawdzą się? My polecamy kwiaty. Propozycji kwiatowych kompozycji jest naprawdę wiele, na jaką warto zdecydować się? Poniżej kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

---REKLAMA ---

Propozycje upominków na Dzień Babci 

Piękna kompozycja kwiatowa na Dzień Babci jest eleganckim prezentem, który z pewnością się spodoba. Do wyboru mamy kwiaty pod różną postacią, na przykład: 

  • Bukiet kwiatów ‒ bukiet kwiatów to doskonała propozycja. W zależności od preferencji, zdecydować się możemy na mały skromny bukiecik bądź przeciwnie, bardziej okazały. Do wyboru mamy też różne gatunki kwiatów w szerokiej gamie kolorystycznej, na przykład róże, słoneczniki, goździki, gerbery, alstromerie, tulipany, irysy i wiele, wiele innych.
  • Kosz kwiatowy ‒ kosz kwiatowy to bardzo okazały prezent. Podobnie jak w przypadku bukietów, wybór jest tutaj bardzo duży. Zakupić można zarówno niewielki koszyczek, jak i duży kosz ‒ kosze najczęściej wykonane są z wikliny i, gdy juz bukiet zmarnieje, można wykorzystać je do czegoś innego.  W koszu doskonale komponują się róże budyniowe, goździki, gerbery, alstromerie i oczywiście wszelkiego typu zielone dodatki. Kosze należą jednak do nieco droższych prezentów, na taki upominek może złożyć się kilkoro wnucząt. 
  • Kwiatek w doniczce ‒ kolejna propozycja to kwiaty w doniczce ‒ tutaj największą popularnością cieszą się fiołki alpejskie, storczyki, anthurium czy szkrzydłokwiaty. Kwiaty w doniczce będą przez długi czas doskonale się prezentować i na pewno sprawią babci wiele radości. 

Co oprócz kwiatów? 

Co jeszcze można podarować babci? Doskonałym dodatkiem do kwiatów z pewnością będzie coś słodkiego ‒ najpierw jednak upewnijmy się, czy nasza babcia może jeść słodycze. Jeśli tak, możemy pokusić się o czekoladę bądź bombonierkę. Oczywiście słodycze to nie jedyna propozycja. Pokusić się również można o:

  • kosz owoców
  • zestaw kawy i herbaty
  • elegancki wazon ‒ będzie idealny do zakupionych kwiatów. 

Poczta kwiatowa

Doskonale wiemy, że nie każdy ma możliwość odwiedzenia babci w tym ważnym dniu. W takim przypadku można skorzystać z pomocy poczty kwiatowej. Wystarczy kilka kliknięć, aby wybrać piękny upominek. Kurier dostarczy prezent pod wskazany adres. Taka niespodzianka z pewnością sprawi babci wiele radości. 

Znicze i wiązanki 

Warto też wspomnieć o tym, że niektóre babcie odeszły już z tego świata. Jeśli tylko mamy taką możliwość, dobrze abyśmy zakupili znicze i kwiaty i udali się na cmentarz. Takim gestem uczcimy pamięć bliskiej nam osoby. 

Podsumowanie

Dzień Babci to wyjątkowe święto i z całą pewnością warto o nim pamiętać. Doskonałym upominkiem dla babci będzie bukiet kwiatów, kosz, kwiatowy, kwiat w doniczce, a także coś słodkiego czy zdrowe owoce. Jeśli nie możemy w tym dniu odwiedzić naszej babci, rozwiązaniem będzie pomoc poczty kwiatowej. Pamiętajmy też o babciach, których już nie ma wśród nas – dobrze tego dnia udać się na cmentarz. 

REKLAMA