Pożyczki dla bezrobotnych

Bezrobocie to nic przyjemnego. Wiąże się z depresją i poczuciem beznadziei, z problemami rodzinnymi i niską samooceną, a przede wszystkim – z trudnościami finansowymi. Bezrobotni zmagający się z brakiem gotówki są zaś w podwójnie ciężkiej sytuacji, gdyż bez rejestrowanego dochodu nie mają szansy na kredyt z banku (często zresztą nawet osoba pracująca bez umowy na czas nieokreślony nie otrzyma takiej pożyczki).

Banki – kredyt na działalność gospodarczą

Tu warto jednak zaznaczyć, że banki mogą zdecydować się na udzielenie pożyczki osobie bezrobotnej w jednym przypadku, jakim jest plan założenia działalności gospodarczej. Wiąże się to z wieloma procedurami i rozległą biurokracją, a odsetek przyznanych kredytów nie jest wysoki, dla niektórych jednak może być to pierwszy krok do wyjścia z bezrobocia i jednoczesnego uzyskania niezależności finansowej.

Pożyczki pozabankowe

Przede wszystkim jednak, na rynku pojawiły się inne, pozabankowe opcje, takie jak np. firmy pożyczkowe. W przeciwieństwie do banków, takie instytucje udzielają pożyczek nie patrząc na umowę o pracę. Klienci często muszą być w stanie wykazać się płynnością finansową, a przy małych kwotach wystarczy udowodnić, że pobiera się zasiłek dla bezrobotnych. Warto tu spojrzeć na ofertę firm takich jak Vivus, Via Sms czy podobnych instytucji, które do udzielenia pożyczki wymagają jedynie okazania dowodu osobistego. Główną zaletą takich firm jest szybkość rozpatrywania wniosków i przelewu pieniędzy, a także wygoda. Na przykład do Kuki logowanie doprowadzi do konta osobistego, w którym będą wyświetlane wszystkie niezbędne informacje, a każda operacja związana z pożyczką może zostać wykonana za pomocą kilku kliknięć.

Pożyczki pozabankowe – ratalne

W przypadku większych kwot można wystąpić do firm pozabankowych o pożyczki ratalne dla bezrobotnych – na rynku obecnie ciekawą ofertę mają Ratka, Provident i Zaplo. Warto jednak dokładnie przejrzeć wszystkie dostępne informacje i porozmawiać z konkurencją, gdyż można trafić na interesujące propozycje bądź okresowe promocje. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba będzie określić pochodzenie naszego dochodu, jednak firmy pozabankowe respektują dochody pozyskiwane z pracy na czarno, alimentów, renty, itp. Bardzo często, aby uzyskać taką pożyczkę, wystarczy wypełnić formularz dostępny online i podpisać umowę dostarczoną przez kuriera.

Niezaprzeczalnie, bezrobocie nie jest niczym przyjemnym. Na szczęście, w dzisiejszych czasach rynek finansowy i pożyczkowy na tyle się rozwinął, że brak umowy o pracę może stanowić pewne utrudnienie, ale na pewno nie powinien być powodem do dodatkowego stresu czy utraty nadziei na uzyskanie pożyczki. Przecież zawsze można znależć darmowe chwilówki online.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments