Pozycjonowanie stron w Google dla firm z Poznania

Materiał zewnętrzny

Wyszukiwarka Google od wielu lat jest wymieniana jako jedno z najważniejszych źródeł ruchu w e-commerce, który nie tylko napędza statystyki, ale przede wszystkim konwertuje. Co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz swoją przygodę z pozycjonowaniem w Google?

Inwestycja w SEO jest gwarancją wzrostu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google. Dlaczego to takie ważne? Pożądana, wysoka pozycja w wyszukiwarce jest odpowiedzialna za zwiększenie ruchu na stronie, a co za tym idzie – pozyskanie wartościowych leadów.

Pozycjonowanie stron: jaki rodzaj wybrać?

Zakres prac SEO powinien być ściśle dopasowany do specyfiki twojego biznesu. W zależności od tego, na jaką skalę działa firma wyróżniamy m.in.:

  • pozycjonowanie lokalne (zwane także pozycjonowaniem regionalnym) – przeznaczone dla małych i średnich firm, które sprzedają produkty/świadczą usługi na niewielkim terytorium, np. w jednym mieście. Działania SEO bazują w tym przypadku na zwiększeniu widoczności na frazy związane z daną miejscowością lub regionem (typu „pozycjonowanie Poznań”), co pozwala na precyzyjne dotarcie do klientów w najbliższej okolicy firmy.
  • pozycjonowanie szerokie jest najlepszym rozwiązaniem dla sklepów e-commerce, freelancerów i dużych ogólnopolskich przedsiębiorstw. Szerokie pozycjonowanie na wiele słów kluczowych (w tym wyrażeń long tail) pozwala osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce nawet na bardzo szczegółowe frazy wpisywane przez klientów w całym kraju.

Audyt SEO dla firmy z Poznania, czyli od czego zacząć pozycjonowanie?

Wybór odpowiedniego rodzaju pozycjonowania jest tylko jednym z kroków, które należy podjąć przez rozpoczęciem procesu optymalizacji strony. 

Wstępne działania takie jak kompleksowy audyt SEO pozwolą przygotować strategię i wskazać niezbędne aktywności do zwiększenia widoczności strony www. Audyt weźmie pod lupę budowę i zawartość witryny, a w szczególności poprawność kodu źródłowego, opublikowanych treści czy linkowania. Identyfikacja ewentualnych błędów i propozycja działań zaradczych jest kluczowym czynnikiem, który może przesądzić o poprawnym zoptymalizowaniu strony.

Profesjonalny audyt strony pozwoli nie tylko wykazać słabe i mocne punkty witryny, ale także zweryfikować wyniki pracy agencji, która do tej pory zajmowała się SEO. Jest to szczególnie istotne, jeśli dotychczasowe działania w obrębie pozycjonowania w Google nie były efektywne.

Optymalizacja stron internetowych – coś więcej niż nasycenie treści słowami kluczowymi

Działania SEO obejmują szeroki zakres usług: operacje na kodzie, content marketing (optymalizację treści), a także link building i rozbudowę zaplecza SEO. Nie opierają się one wyłącznie na pracy w obrębie strony www, ale niejednokrotnie wychodzą także poza serwer firmy. Przykładem takich praktyk jest linkowanie zewnętrzne (tzw. link building), które wpływa na widoczność firmy poprzez pozyskiwanie linków w katalogach, na blogach czy popularnych, wysoko jakościowych serwisach typu oficjalny portal miasta Poznań.

Przygotowanie witryny, która będzie przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów Google jest czasochłonnym i wymagającym zajęciem, które najlepiej oddać w zaufane ręce. Agencje, które obiecują rewelacyjne wyniki w krótkim czasie często opierają swoje działania na nieuczciwych i zakazanych praktykach, co grozi nałożeniem filtra i utratą widoczności w Google.

SEO jako kluczowy obszar marketingu internetowego

Kompleksowe usługi z zakresu SEO, zwłaszcza na pierwszy rzut oka, mogą wydać się drogim rozwiązaniem. Wbrew pozorom, pozycjonowanie – jako długofalowa strategia – jest efektywnym, a przy tym jednym z najtańszych sposobów na zdobycie nowych klientów. Widoczna, dobrze zoptymalizowana witryna doskonale spełni swoje cele, m.in. przyczyni się do kilkukrotnego wzrostu sprzedaży i spadku kosztu pozyskania klienta.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments