Poznajcie Preply – przełom w nauce przedmiotów ścisłych

XXI wiek to bezwzględnie wiek nowych technologii, które by nie rozwijały się i nie mogły powstać, gdyby nie postępy w nauce przedmiotów ścisłych. Bez względu na swój zawód i zainteresowania musimy zadbać o swoją edukację w obszarze przedmiotów ścisłych odpowiedzialnych za naszą kreatywność, logiczne myślenie oraz wyczucie biznesowe i nie tylko. Szereg zalet jakie płyną ze swobody poruszania się w tematach dotyczących matematyki, fizyki, chemii, czy biologii przemawia za podjęciem nauki co najmniej na poziomie szkolnym. Nie zawsze jednak szkoła oferuje nam zajęcia dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Zbyt szybkie lub zbyt wolne tempo nauki, jak również niezrozumiałe metody, brak zainteresowania tematem to powszechne bolączki powszechnego systemu edukacji.

Optymalnym rozwiązaniem jest nauka indywidualna, chociaż model ten wydaje się kosztowny, to nie jest niemożliwy dzięki internetowi. Przede wszystkim nie musimy korzystać z pomocy nauczyciela, gdyż wiedza jest powszechnie dostępna i wyłożona na wiele rozmaitych sposobów, poprzez przykłady, liczne omówienia także graficzne, w formie wykładu, schematu, prezentacji. W sieci nie brakuje wykładów online na YT, czy w portalu TED, bądź w serwisach poświęconych matematyce, fizyce itd. Pomocne mogą być zarówno serwisy edukacyjne, jak i blogi tematyczne, czy grupy dyskusyjne w portalach społecznościowych. Tak szeroki wachlarz możliwości zdobywania wiedzy w internecie poszerzają dostępne online korepetycje z przedmiotów ścisłych. Nauka online ma zasadniczy minus utrudniający proces nauczania, otóż brak realnego kontaktu face to face może negatywnie wpływać na zrozumienie tematu. W przypadku korepetycji online jest nieco inaczej, bowiem kontakt z nauczycielem, korepetytorem jest równy temu, jaki oferuje nam realne spotkanie stacjonarnie. Dzięki tej cesze korepetycje online stały się przełomem w nauce przedmiotów ścisłych. Niszę rynkową w zakresie oferty korepetycji zdalnych wykorzystała internetowa platforma edukacyjna preply.com wprowadzając prócz korepetycji językowych, także korepetycje przez Skype z matematyki, fizyki i innych przedmiotów, które dotąd sprawiały uczniom wiele trudności w nauce.

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o Preply, to koniecznie musisz poznać ten portal. Serwis pośredniczy zarówno w znalezieniu właściwego korepetytora, jak i realizacji i rozliczeniu zajęć zdalnych. Na rynku działa od 2015 roku, niemniej do niedawna specjalizował się wyłącznie w edukacji językowej. Odkąd zyskał pozycję lidera w edukacji online poszerzył ofertę o korepetycje z przedmiotów ścisłych wspierając rozwój edukacji zdalnej w Polsce z wykorzystaniem Skype, jako głównego narzędzia, niezbędnego do pobierania korepetycji przez internet. Tym samym umożliwił dostęp do nauki tym, którzy do tej pory mieli go ograniczony z uwagi na miejsce zamieszkania, brak czasu, czy kadry nauczycielskiej. Jak to działa? Otóż Preply jest bazą kontaktową korepetytorów z całego świata. By łatwo było się poruszać w tejże bazie, serwis został podzielony na tematyczne sekcje jak korepetycje z matematyki, czy korepetycje z angielskiego. W każdej z sekcji prezentowane są profile korepetytorów współpracujących z Preply. By skorzystać z zajęć przez Skype należy założyć własne konto użytkownika Preply, które jest darmowe i nie wymaga zobowiązań. Wówczas jako użytkownik zyskujemy dostęp do kontaktu z korepetytorem za pośrednictwem portalu. Co ważne jako nowi użytkownicy zyskujemy godzinę testową gratis. To idealna okazja, by sprawdzić jak funkcjonuje platforma oraz jak wyglądają w praktyce korepetycje online. Kiedy już wybierzemy korepetytora, winniśmy się z nim skontaktować, aby ustalić szczegóły zajęć, ich termin itp. W wyborze pomaga nam sprawna wyszukiwarka z wieloma opcjami wyboru kryteriów przeszukiwania.

Ciekawostką w Preply jest również fakt, że poza korepetycjami online ofertę Preply (m.in. korepetycje z biologii) uzupełniają korepetycje stacjonarne, wystarczy wybrać w wyszukiwarce kryterium stacjonarne oraz region, miasto w którym szukamy korepetytorów, by uzyskać odpowiedniej rekordy. Kolejnym ułatwieniem w podjęciu decyzji o wyborze konkretnego korepetytora są zamieszczone w profilach nauczycieli opinie i oceny zajęć, pisane przez użytkowników korzystających z ich korepetycji. Pochodzące z pierwszej ręki uwagi, wskazówki mogą przeważyć szalę na korzyść lub niekorzyść danego korepetytora. Z uwagi na duży wybór korepetytorów z całej Polski mamy możliwość wyboru, nie musimy bazować na korepetytorach z najbliższej okolicy. Co więcej nie musimy dopasowywać się do grafiku zajęć korepetytora, bowiem możemy znaleźć nauczyciela na tyle dyspozycyjnego, by to on wpasował się w nasz rozkład zajęć dnia. Ma to znaczenie dla jakości nauki. Jeśli cenimy sobie naukę wieczorem, bo właśnie wtedy nasz mózg efektywniej przyswaja wiedzę, warto jest ustalić korepetycje z fizyki, właśnie na ten czas. Nie musząc wychodzić z domu, dojeżdżać na zajęcia możemy ustalać rozmaite pory zajęć, nie muszą być to typowe godziny popołudniowe, czy poranne jak w wypadku korepetycji stacjonarnych. Zaletą Preply jest również to, że nie musimy uczyć się w domu, możemy pobierać korepetycje wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Wystarczy posiadać urządzenie mobilne jak smartfon czy tablet z dostępem do Skype i internetu, i możemy uczyć się wszędzie, czy to na wakacjach, w drodze z pracy, czy w przerwie między zajęciami szkolnymi, w każdej wolnej chwili, którą chcemy przeznaczyć na naukę. To opcja również dla niedyspozycyjnych osób, które mają mnóstwo zajęć i niewiele wolnego czasu na naukę.

Po ustaleniu z korepetytorem zajęć należy uiścić opłatę. Nie ma obaw co do bezpieczeństwa naszych środków, bowiem pośrednik Preply dba o to, aby środki zostały przekazane dopiero po zrealizowaniu zajęć, co więcej umożliwia również złożenie reklamacji pobierającym korepetycje, czy to z powodu jakości zajęć, czy też z uwagi na warunki techniczne korepetycji.

Tak duży wachlarz plusów Preply przekonuje do skorzystania z ciekawej oferty jaką stanowią korepetycje online. Mogą być one wzbogaceniem samodzielnego procesu nauki, jak i uzupełnieniem wiedzy szkolnej, formą nadrobienia zaległości, wyjaśnienia zagadnień sprawiających trudność, czy też zorganizowanym cyklem powtórkowym przed maturą, egzaminem itd. Ich częstotliwość, intensywność, a także zakres materiały, tematyka zależy przede wszystkim od nas samych i ustaleń z korepetytorem. By korepetycje były skuteczne warto jest zadbać o ich dopasowanie do własnych preferencji, nie tylko pod względem czasu i przestrzeni, ale również pod kątem formy i metody nauki. Indywidualne podejście do potrzeb ucznia gwarantuje przyjemność z nauki, jak również trafne przekazanie informacji i stosunkowo łatwe przyswojenie wiedzy. To dzięki elastyczności zajęć i możliwości ich dokładnego dopasowania do ucznia, jego zdolności, predyspozycji i motywacji można osiągnąć rewelacyjne efekty w nauce, które dotąd nie były możliwe z uwagi na uśrednienie i uniwersalizację kursów, materiałów i pomocy dydaktycznych online. Kompleksowość korepetycji to kolejny ich plus, bowiem możemy zdalnie uczyć się matematyki na poziomie podstawowym jak i akademickim. Korepetycje obejmują teorię, jak i praktykę w postaci przykładów i zadań praktycznych, a także licznych eksperymentów i doświadczeń. Sam się przekonaj jak łatwa może być nauka z Preply!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments