Poznaj potencjał drzemiący w zabiegach medycyny estetycznej

Materiał zewnętrzny

W pogoni za pięknem, pozbyciem się niedoskonałości i spowolnieniem procesu starzenia się coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Postęp technologiczny sprawił, że za pomocą innowacyjnych technik i nowoczesnych urządzeń możliwe jest pozbycie się kompleksów. Można poprawić kondycję skóry, zlikwidować zmarszczki i przebarwienia, powierzyć pewne części ciała, zmienić kontury twarzy i nawet pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest w stanie usunąć nawet oporny tłuszcz, który towarzyszy nam od lat i ciężko jest pozbyć się go przy pomocy diety/aktywności fizycznej.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Jeśli już przybierzemy na wadze, można przy pomocy diety i aktywności fizycznej zredukować masę ciała, ale niestety powstałe komórki tłuszczowe nie znikną wraz z kilogramami na wadze. Ulegną one tylko skurczeniu, ale nadal będą pod skórą i gdy tylko pojawi się okazja, szybko zwiększa swoją objętość. Właśnie dlatego tak łatwo jest o efekt jojo, znienawidzony przez odchudzające się osoby. Jeśli chcemy pozbyć się raz na zawsze niechcianej tkanki tłuszczowej, to warto skorzystać z zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Ta nowoczesna metoda usuwania tkanki tłuszczowej pozwala na pozbycie się jej z niemalże każdej części ciała. Co ciekawe, nie trzeba używać skalpela i borykać się z wieloma niedogodnościami oraz długą rekonwalescencją. Wystarczy seria zastrzyków, które zawierają specjalne substancje rozpuszczające (roztwory fostatydycholiny i deaksycholatu) komórki tłuszczowe, które następnie są rozkładane przez organizm i wydalane samoczynnie z organizmu. Proces wchłaniania się komórek tłuszczowych i wydalania ich przyspieszają substancje w postaci krzemionki organicznej i l-karnityny.

Substancje mające za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe są wstrzykiwane przy użyciu bardzo cienkich igieł. Jeśli jeden zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wystarczy do uzyskania pożądanych efektów, powtarza się go drugi lub trzeci raz, z kilkunastotygodniową przerwą między kolejnym zabiegiem. Rozłożone komórki tłuszczowe są traktowane jak produkty przemiany materii, których można szybciej pozbyć się z organizmu dzięki masażom limfatycznym. Zaletą lipolizy iniekcyjnej jest to, że zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, niemalże bezbolesny i bardzo efektywny. Jest ona polecana osobom chcącym pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach cała, ginekomastii i tłuszczaków oraz wymodelować sylwetkę i wspomóc odchudzanie.

Medycyna estetyczna na straży nienagannego wyglądu

Zabiegi medycyny estetycznej już dawno przestały być zarezerwowane wyłącznie dla osób zamożnych i celebrytów. Są one na wyciągnięcie ręki praktycznie każdego. Co roku powstają nowe kliniki, które świadczą usługi na wysokim poziomie, dzięki czemu nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec kraju czy za granicę. Ceny również są coraz bardziej przystępne. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie zabieg – dostosowany do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Nie brakuj mało- lub bezinwazyjnych zabiegów, które nie wymagają nawet rekonwalescencji i nie wykluczają z codziennego życia, a efekty widoczne są natychmiast. Z możliwości medycyny estetycznej mogą korzystać zarówno panie, jak i panowie. Możliwe jest poprawienie swojego wyglądu, pozbycie się niedoskonałości i oznak starzenia. Odmienić można wygląd całej sylwetki – od stóp po sam czubek głowy.

Nowoczesne metody i urządzenia pozwalają na dokonanie mniejszych lub większych korekt, które nie pozostawiają po sobie żadnych niepożądanych śladów. Nie trzeba martwić się o przerysowane efekty. Bardzo popularne są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, która idealnie sprawdza się do wypełnienia zmarszczek i przeciwdziałania ich tworzeniu. Na straży młodego wyglądu stoi też kwas hialuronowy, którym ostrzykuje się skórę i nawet powiększa usta czy pośladki. Do dyspozycji są zabiegi antycellulitowe, fotoodmładzające. Niezwykle skuteczna jest laseroterapia, zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego, mezoterapia, nici pdo i plla. Wszystkie one służą poprawie wyglądu i komfortu życia oraz zwiększeniu atrakcyjności. Z pomocą medycyny estetycznej można nawet uprać się z bruksizmem, nadmierną potliwością i wzmożonym wypadaniem włosów.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments