Poznaj korzyści z suplementacji kwasów omega 3

Materiał zewnętrzny

Kwasy tłuszczowe omega 3 to niezbędne składniki diety, które umożliwiają utrzymanie doskonałego stanu zdrowia i profilaktykę chorób cywilizacyjnych. O roli kwasów omega 3 w organizmie wiemy naprawdę dużo – są one niezbędne już na etapie życia płodowego i powinny być dostarczane w odpowiednich ilościach aż do wieku podeszłego. Nie mamy zdolności do syntezy kwasów omega 3 – musimy dostarczyć je wraz z dietą. Nie każdemu się to jednak udaje, gdyż problem jest nieco bardziej złożony i obejmuje nie tylko dostarczenie odpowiednich ilości omega 3, ale także zachowania proporcji między omega 3 i omega 6. Czy zatem nasza dieta umożliwia dostarczenie właściwych ilości omega 3? I kto potrzebuje suplementacji kwasami omega 3?

Ile kwasów omega 3 potrzebuje nasz organizm?

Zalecane dzienne spożycie kwasów omega 3 sięga około 1,5 – 2 g. Dawki te dotyczą przede wszystkim dwóch kwasów omega 3 – DHA i EPA. Są to kwasy tłuszczowe o najważniejszej roli prozdrowotnej, których źródłami w diecie są produkty pochodzenia zwierzęcego. Ponadto z dietą dostarczamy kwasu ALA – ten związek występuje w produktach roślinnych. Nasz organizm w niewielkim stopniu może przekształcić kwas omega ALA do DHA i EPA, to jednak wciąż za mało.

Najbogatsze źródła kwasów DHA i EPA to ryby – tych jednak spożywamy zbyt mało. Powodów jest kilka – nie każdy lubi ryby, część osób jest na nie uczulona, coraz więcej osób świadomie rezygnuje ze spożycia ryb ze względu na ich zanieczyszczenie metalami ciężkimi czy dioksynami. Z kolei kwasu ALA dostarczyć można z tłoczonymi na zimno olejami roślinnymi, orzechami, nasionami chia czy siemieniem lnianym.

Warto zatrzymać się jeszcze na chwilę przy odpowiednich proporcjach kwasów omega 3 i omega 6 – bo to decyduje o prozdrowotnych właściwościach omega 3. W niewielkich ilościach kwasy omega 6 działają podobnie jak omega 3, gdy jednak jest ich za dużo – omega 6 działają prozapalnie i ograniczają korzystny wpływ omega 3 na zdrowie. Niestety – większość naturalnych źródeł omega 3 dostarcza jednocześnie wysokich dawek omega 6. Aby zrównoważyć te proporcje, najlepiej jest uzupełnić dietę suplementami diety z kwasami omega 3.

Suplement w kwasami omega 3 powinien zawierać kwasy omega pochodzące z wyselekcjonowanych, oczyszczonych olejów rybich. Ważna jest zawartość kwasów DHA i EPA, a nie całkowita zawartość oleju rybiego. Zwróć ponadto uwagę na jakość preparatu – niepożądany jest dodatek jakichkolwiek syntetycznych składników. I wreszcie – większość osób woli połknąć kapsułkę niż zażywać tran w płynie. Doskonałej jakości suplement diety z kwasami omega 3 znajdziesz w ofercie marki Cheers. To kwasy omega 3 w dawce aż 1000 mg o doskonałej przyswajalności. A jakie korzyści zdrowotne odczujesz z regularnej suplementacji kwasów omega 3?

Aby dowiedzieć się więcej o kwasach omega 3 marki Cheers – odwiedź stronę cheers.com.pl/kwasy-tluszczowe-omega-3/ i poznaj nową jakość suplementów premium.

Suplementuj omega 3, a zachowasz zdrowie i długowieczność

Dostarczenie optymalnych ilości kwasów tłuszczowych omega 3 oraz zachowanie właściwych proporcji między omega 3 i 6 wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Korzyści z regularnej suplementacji kwasów omega 3 są następujące:

– wzmocnienie układu sercowo – naczyniowego, normalizowanie poziomu cholesterolu we krwi, profilaktyka miażdżycy, nadciśnienia, zawału serca

– wspomaganie funkcjonowania układu nerwowego, ograniczenie rozwoju zmian neurodegeneracyjnych

– lepsza odporność, mniejsza zachorowalność na alergie czy choroby autoimmunologiczne

– doskonały wzrok

– mocne kości i stawy

– zdrowa skóra, lśniące włosy i mocne paznokcie

– ograniczenie stanów depresyjnych

Każdy z nas potrzebuje kwasów omega 3 dla zachowania doskonałego stanu zdrowia. Regularna suplementacja kwasami omega 3 to najlepsza inwestycja w zdrowie, nienaganny wygląd i świetne samopoczucie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments