Porcelana stołowa – niezbędny element wyposażenia każdego domu

Porcelana doskonale prezentuje się w każdym mieszkaniu, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Bogate lub minimalistyczne zdobnictwo, klasyczne oraz pełne innowacyjnej fantazji wzory – to wszystko pozwala dopasować ją do każdego wnętrza. Poznajmy bliżej kilka przykładów porcelanowych zestawów obiadowych, aby każdy mógł wybrać idealny dla siebie.

--- REKLAMA ---

Kiedy warto używać porcelanowej zastawy?

Porcelana stołowa jest materiałem drogim i ekskluzywnym, a wykonane z niej przedmioty charakteryzują się naturalnym, niepowtarzalnym pięknem. Z tych powodów może ona towarzyszyć najważniejszym wydarzeniom w życiu człowieka, takim jak chrzest, Komunia czy ślub.

Z porcelanowej zastawy zawsze warto skorzystać, kiedy pragnie się podkreślić doniosłość danej chwili. Nawet jeśli nie jest to tradycyjne święto czy uroczystość, a prywatna kolacja we dwoje, może ona stać się idealnym powodem do użycia właśnie takich, wytwornych talerzy. Bez wątpienia zjedzone na nich dania posmakują lepiej, a wieczór będzie bardziej romantyczny i wyjątkowy.

Porcelana dla tradycjonalistów

Tradycyjna porcelana obiadowa to przede wszystkim duży, okrągły talerz oraz głęboki talerz na zupę. Te najbardziej klasyczne posiadają minimalistyczne wzornictwo. Biały talerz zazwyczaj ozdobiony jest wówczas skromnym wzorem, takim jak złoty rant czy delikatne kwiatowe motywy, biegnące wzdłuż brzegu talerza.

Bogate zdobienia

Miłośnicy dużych, wyrazistych wzorów także mogą znaleźć dla siebie porcelanowy zestaw obiadowy. Mocne, żywe kolory i duże ozdoby to domena talerzy, które wykonane są w zgodzie z nowoczesną myślą. Niektóre w swoim designie nawiązują jednak do dawnych motywów.

Romantyczny

Wiele kobiet lubuje się w kwiatowych, pastelowych wzorach, którymi otacza się na co dzień i od święta. Wśród przedmiotów, które mają właśnie taki design, nie mogło więc zabraknąć zastawy stołowej. W końcu najczęściej to kobiety ją wybierają i doceniają jej urodę, zarówno w sklepie, jak również w domu.

Miłośniczki delikatnego czaru na pewno zagustują w dostępnych w sklepie Wena egzemplarzach, takich jak Mariefleur Basic. Czar żółtych i różowych kwiatów jest na nim jeszcze uwydatniony za sprawą kształtu samego talerza, będącego lekko owalnym.

Kwadratowy i przecięty wzorem

Jednym z najbardziej nowoczesnych rodzajów talerzy jest ten o kwadratowym kształcie. Taki zestaw idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie dominują proste kształty. Jednak i on może zostać ocieplony poprzez ciekawy motyw, biegnący od jednego do drugiego rogu. Innym typem jest bogate zdobienie, które ma mocniejsze akcenty w dwóch przeciwległych rogach, a w trzecim i w dolnej części jest bardzo delikatne. Do takich talerzy należy między innymi F Quinsai Garden, również z wenahome.pl.

Fantazyjnie zakręcony

Na koniec chcielibyśmy przedstawić unikatowy design talerza obiadowego, który ma lekko zakręcone rogi. W całości wygląda, jakby w czasie produkcji wpadł w tornado, co dodaje mu niezwykłego czaru. Sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, w których nie brakuje innowacyjnej i niezwykłej stylizacji.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments