Pomoc w sprzątaniu domu – gdzie jej szukać?

Utrzymanie optymalnego porządku w domu jest nie tylko męczącym, ale przede wszystkim bardzo pracochłonnym zadaniem. Niewiele osób jest w stanie zadbać o swój dom tak, by w każdej sytuacji pachniał świeżością i zachwycał nienagannym porządkiem. A mimo to, każda osoba pracująca marzy o tym, by każdego dnia móc wracać do przytulnego i czystego mieszkania, w którym najlepiej się odpoczywa.

Jak zorganizować sobie sprzątanie, gdy nie mamy na to zbyt wiele czasu?

Trudno się dziwić temu, że większość pracujących osób odkłada zrobienie porządków, ponieważ w tym czasie woli odpocząć po często więcej niż 8 godzinach pracy lub po prostu pobyć z rodziną. Przez to bardzo często czują się sfrustrowani i mają wyrzuty sumienia, że ich wymarzony dom, na który tak ciężko pracują, nie wygląda tak, jak powinien. Co mogą zrobić w takiej sytuacji, aby wilk był syty i owca cała?

Doba niestety nie może się rozciągnąć, bo taką mamy potrzebę. Życie jest sztuką wyborów, szczególnie jeśli chodzi o formę spędzania wolnego czasu. Niektórzy kosztem relaksu decydują się codziennie dbać o porządek w domu i wykonywać wszystkie inne obowiązki, jednak w dłuższej perspektywie brak regularnego odpoczynku nie wpłynie dobrze na ich zdrowie, ani na osiągnięcia zawodowe. Oczywiście pewnym rozwiązaniem może być zmniejszenie ilości snu, by zyskać dodatkowe dwie godziny na wykonanie ogólnych porządków, choć z wiadomych względów takiego rozwiązania też nie polecamy.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest zatrudnienie pomocy domowej, jeśli nasza praca zawodowa i inne obowiązki sprawiają, że nie mamy wystarczającej ilości czasu na regularne sprzątanie. Tutaj może też narodzić się pytanie: Gdzie szukać osoby do pomocy w domu? Można oczywiście skorzystać z usług firm, które się specjalizują w sprzątaniu, ale ich usługi raczej nie będą najtańsze, a dodatkowo zazwyczaj musimy zobowiązać się umową na dłuższą współpracę. Prostszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie odwiedzenie strony www.pomocedomowe.pl, na której ogłaszają się prywatnie osoby zajmujące się odpłatnym sprzątaniem, robieniem zakupów i przygotowywaniem posiłków czy prasowaniem.

Cena za prywatne sprzątanie w Poznaniu jest zazwyczaj dużo niższa od tej, którą podają profesjonalne firmy sprzątające. Najczęściej godzina pracy pomocy domowej ogłaszającej się samodzielnie kosztuje w granicach od 15 do 25 złotych.

Co trzeba wiedzieć przed zatrudnieniem pomocy domowej?

Poza ustaleniem stawki za sprzątanie, należy również poruszyć kilka innych tematów. Przede wszystkim trzeba ustalić plan sprzątania czyli dokładnie wymienić, jakie czynności powinny być wykonane. Dobrze jest spisać ten plan na kartce i oczywiście uzgodnić, czy w danej cenie pomoc domowa wykona wszystkie czynności. Bardzo często na przykład mycie okien czy prasowanie ubrań jest dodatkowo płatne, dlatego trzeba o tym pamiętać. Kolejną ważną informacją dla pomocy domowej jest to, do jakich pomieszczeń ewentualnie nie powinna wchodzić, bo chcemy chronić swoją prywatność lub jakich miejsc nie powinna ruszać – np. naszego biurka, na którym leży wiele ważnych dla nas dokumentów. To niezwykle istotne, ponieważ jak się często okazuje w praktyce, po sprzątaniu pewnych rzeczy możemy nie mieć już na tym samym miejscu, co przysporzy nam pewnego stresu.

Pomoc domowa to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej zapracowanej osoby, która swój wolny czas woli poświęcić na relaks i przyjemne chwile spędzane w gronie rodzinnym niż na nieprzyjemne obowiązki.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments