Polisa dla taksówki – w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych

Materiał zewnętrzny

Warunki polis ubezpieczeniowych dla flot samochodów firmowych zdecydowanie różnią się od tych oferowanych klientom indywidualnym. Dobrym tego przykładem są ubezpieczenia dla taksówek. Bezpośrednim tego powodem jest specyfika pracy taksówkarza, która wbrew pozorom do najłatwiejszych nie należy.

Branża taksówkarska cieszy się dużym zainteresowaniem społeczeństwa, które wciąż rośnie. Na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba osób korzystających z usług przewozowych wzrosła aż o 30 proc. w stosunku do lat poprzednich. Wynika to m.in. z przybywającej do Polski fali cudzoziemców, którzy stanowią aż 11 proc. klientów korzystających z usług przewozowych – jak podaje portal bankier.pl. W Polsce tego typu usługi można świadczyć w oparciu o swój własny biznes, taksówkarzy zrzeszają też korporacje. W drugim przypadku można starać się ubezpieczenie dla całej floty pojazdów, na dużo korzystniejszych warunkach niż dla pojedynczych jednostek.

Polski rynek ubezpieczeniowy nie dla taksówek

Praca taksówkarza obarczona jest dość dużym ryzykiem – ryzykiem wzięcia udziału w wypadku lub kolizji drogowej, ryzykiem zniszczenia pojazdu z rąk przewożonych osób, czy ryzykiem kradzieży podstawowego narzędzia pracy, jakim jest samochód. To wszystko sprawia, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe chcą zająć się ochroną taksówek. Choć nie wykluczają możliwości wykupienia polis przez taksówkarzy, to już przy chęci zaopatrzenia się w podstawowe OC pojawiają się schody. Ubezpieczyciele proponują zaporowe ceny składek ubezpieczeniowych, aby odstraszyć potencjalnego klienta, i mówiąc wprost – pozbyć się kłopotu. Dlatego warto poszukać firmy, która oferuje specjalistyczne ubezpieczenia dostosowane do potrzeb taksówkarzy i ma w swojej ofercie polisy dla całej floty aut. Nie trzeba daleko szukać, bo takie firmy są już w Wielkiej Brytanii. Dbając o kierowców zajmujących się odpłatnym przewozem osób, oferują im trzy warianty polis: dla jednego pojazdu i jednego kierowcy, dla jednego kierowcy bez wskazania konkretnego pojazdu oraz dla całej floty taksówek.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

Zachowaj wzmożoną czujność

Podczas poszukiwań idealnej polisy trzeba zwrócić uwagę na to, jak ma się zakres oferowanej ochrony do zaproponowanej składki. Często jest ona nieadekwatna do zakresu ubezpieczenia.

Idealna polisa powinna obejmować OC, AC, NNW i Assistance. Tylko mając pełny pakiet ochrony można mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia otrzymamy niezbędną pomoc i wsparcie finansowe, na pokrycie powstałych szkód i zniszczeń.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Misheal
1 rok temu

Good

sreejitha
1 rok temu

get the personalised learning app for business please do visit –