Polaków sposoby na oszczędzanie – pojawiają się nowe możliwości?

Materiał zewnętrzny

Miesięczny budżet pozostawia wiele do życzenia? To nie problem! Poznaj skuteczne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy.

Pracowitość idąca w parze z oszczędnością stanowią niezwykle cenione wartości. Wydawać by się mogło, że osoby posiadające wymienione powyżej cechy charakteru raczej nie narzekają na stan swojego konta bankowego. Niestety, nie jest to regułą. Często zdarza się bowiem, że oszczędność nie jest wyborem, ale swego rodzaju przymusem wynikającym z zarabiania niedostatecznej ilości gotówki. I choć wspomniana sytuacja nie rysuje się w zbyt optymistycznych barwach, to jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż wcale nie musi być ona związana z zakupem najtańszych produktów, które z reguły są dość niskiej jakości. Wręcz przeciwnie! Istnieją bowiem proste sposoby na zaoszczędzenie gotówki bez konieczności dokonywania dodatkowych wyrzeczeń.

Nie kupuj na zapas!

Obecnie większość dużych sklepów spożywczych zachęca klientów do zakupu większej ilości wyrobów oferując za nie niższą cenę. Przykładowo kupując jedno opakowanie wybranej wędliny zapłacimy za nie 5 zł, natomiast przy zakupie trzech paczek produktu cena jednej sztuki zostanie obniżona do kwoty 3,50 zł. Brzmi kusząco? Tak, niemniej jednak opisane rozwiązanie nie zawsze związane jest z uzyskaniem korzyści, gdyż często zdarza się, że nie zdążymy zjeść danego wyrobu przed upływem daty przydatności do spożycia. W takiej sytuacji zakup trzech sztuk nie jest oszczędnością, a jedynie niepotrzebnym wydatkiem.

Odpowiednie przechowywanie żywności

Żywność zachowuje świeżość jedynie przez kilka dni. Po ich upływie produkty nie wyglądają, ani też nie smakują zbyt dobrze. Właśnie z tego względu należy zadbać o odpowiednie przechowywanie jedzenia. Odpowiednie czyli jakie? Wyroby, które mogą obsychać – takie jak sery czy wędliny – warto umieścić w zamykanym pojemniku lub też zabezpieczyć bezbarwną folią spożywczą. Napoczęte owoce należy natomiast skropić sokiem z cytryny, który zapobiegnie zmianie pierwotnego koloru. Z kolei chleb powinien być przechowywany w specjalnym, zamykanym chlebaku, do którego uprzednio włożymy połówkę jabłka. Przekrojony owoc przyczyni się do przedłużenia świeżości wypieku o 2 – 3 dni.

DIY czyli drugie życie odzieży i mebli

Czy wiesz czym jest DIY? To skrót od słów Do It Yourself czyli w wolnym tłumaczeniu Zrób To Sam. W praktyce DIY jest niczym innym, jak krótkim filmem bądź ilustracją obrazującą metodę przeróbki danego przedmiotu. Z reguły wspomniany przedmiot jest artykułem zniszczonym lub zużytym. DIY umożliwia jego przerobienie tak, by mógł on zostać ponownie wykorzystany. Zamiast więc wyrzucać stary podkoszulek czy też zniszczoną szafkę, poszukajmy sposobu na ich odnowienie bądź alternatywne zastosowanie.

Promocje i obniżki

Jak powszechnie wiadomo tym, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki są różnego rodzaje promocje i obniżki oferowane przez większość hipermarketów. Zanim jednak udamy się do wybranego sklepu warto – w pierwszej kolejności – sprawdzić oferowane przez market promocje. W jaki sposób? Na przykład udając się do sklepu Carrefour gazetka będzie dla nas niezwykle użyteczna. Podobnie w przypadku hipermarketu Kaufland gazetka umożliwi lepsze zaplanowanie zakupów i tym samym zaoszczędzenie pieniędzy. Warto dodać, że aktualne gazetki promocyjne różnych sklepów znajdziemy na stronie https://www.gazetkonosz.pl.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments