Pogrzeb – jak go zorganizować?

Pogrzeb nie jest dla nikogo przyjemnym doświadczeniem, jednak jednocześnie śmierć stanowi integralną część życia każdego z nas. Jeżeli dotknęła nas ta przykra sytuacja, warto zadbać o wybór dobrego zakładu pogrzebowego, który większość formalności i działań wykona za nas. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności? Jak zabrać się za organizację pogrzebu i czy na pewno jesteśmy pozostawieni z nim sami sobie?

1. Znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego

2. Wybór metody pochówku

3. Dopełnienie formalności

4. Przyjęcie pożegnalne

Znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego

Dobry zakład pogrzebowy to taki, który większość zrobi za nas. Jest to o tyle ważne, że w szoku i smutku po utracie ukochanej osoby jesteśmy bardziej skłonni do popełniania błędów, więc lepiej, aby wszelkie formalności i problemy rozwiązał dla nas ktoś inny. Warto wybrać zakład będący w pobliżu naszego miejsca pobytu, dzięki czemu komunikacja pomiędzy nami a firmą będzie płynniejsza, a także będziemy w stanie wszystkiego dopilnować, jeżeli wyrazimy taką chęć. Całodobowy zakład pogrzebowy Wrocław to też pewność, że nie będziemy musieli czekać z naszą przykrą sytuacją do konkretnej godziny.

Wybór metody pochówku

Musimy zdecydować, czy chcemy pochować bliską osobę w sposób tradycyjny, czy np. poprzez kremację. Ma to znaczenie w kwestii doboru trumny oraz urny, a także miejsca na cmentarzu i innych formalności. Różnica jest także w kosztach pogrzebu – zwykle ten tradycyjny jest droższy. Powinniśmy mieć możliwość uzyskania wsparcia w tym zakresie od osoby zajmującej się nami z ramienia zakładu pogrzebowego.

Dopełnienie formalności

Jeżeli wybraliśmy dobrą firmę, większość formalności zostanie wykonane za nas. Powinniśmy jeszcze pamiętać także o kwestii finansowej i przysługującemu nam wsparciu w postaci zasiłków. Możemy omówić to z osobą, która zajmuje się pogrzebem lub samodzielnie złożyć odpowiednie dokumenty celem otrzymania zasiłku pogrzebowego.

Przyjęcie pożegnalne

Stypa jest często wybieraną formą pożegnania zmarłej osoby i ją również można przygotować na wiele sposobów. Jeżeli spotykamy się w niewielkim gronie, możemy wszystko zorganizować samodzielnie, np. po prostu w naszym mieszkaniu. Jeżeli jednak nie mamy do tego głowy lub gdy liczba gości jest duża, możemy zlecić przygotowanie stypy profesjonalnej firmie, która zajmie się wszystkim od wystroju miejsca, po poczęstunek dla wspominających zmarłego. W takiej sytuacji musimy jednak liczyć się z tym, że koszt całego pogrzebu nieco wzrośnie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments