Podręczniki To jest Chemia – gdzie je kupić?

Chociaż chemia wielu osobom kojarzy się z przedmiotem trudnym i skomplikowanym, tak naprawdę jest bardzo logiczna i da się ją lubić. Wystarczy jedynie korzystać z odpowiednich materiałów, które krok po kroku poprowadzą nas do pełnego zrozumienia tematu. Dobrze skonstruowany podręcznik będzie wiernie towarzyszył uczniom w lekcjach, stanowiąc nieocenioną pomoc. Warto, chociażby bliżej przyjrzeć się serii „To jest chemia”. Każda z pozycji jest starannie opracowana pod kątem uczniów szkół ponadgimnazjalnych zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dodatkowo, do książek załączone są maturalne karty pracy, wraz z kartami laboratoryjnymi, dzięki czemu uczniowie mogę skutecznie uporządkować wiadomości z każdego działu.

To jest chemia- charakterystyka książek.

Tym samym, podręczniki „To jest Chemia” są doskonałym uzupełnieniem procesu kształcenia i solidnym wsparciem dla nauczyciela. Przygotowane przy udziale ekspertów, przekazują rzetelną wiedzę w temacie chemii i rozwijają pasję do przedmiotu. Oprócz tego, że reprezentują wysoki poziom merytoryczny, charakteryzują się bogatą szatą graficzną i są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Infografiki, tabele i ilustracje przyciągające wzrok, jednocześnie klarownie wyjaśniają poszczególne zagadnienia. Ciekawie skonstruowane i profesjonalnie zredagowane, owe propozycje pozwalają bliżej poznać i zrozumieć złożone zadania i określone zasady. Z kolei, wyraziste tabele, schematy oraz wykresy uczą przeprowadzania samodzielnych analiz i wyciągania racjonalnych wniosków. Co więcej, samouczki „Krok po kroku”, „Obserwacje” i „Doświadczenia” zbierają pozyskane wcześniej elementy w całość.

--- REKLAMA ---

Gdzie dostaniemy podręczniki z serii To jest chemia?

Książki z serii To jest chemia można natomiast, kupić w księgarniach stacjonarnych i internetowych, a także w sklepach z artykułami papierniczymi oraz multimediami – takimi jak choćby Empik. Z drugiej strony, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego organizowane są kiermasze podręczników, na których nierzadko dostaniemy je w sporo niższej cenie niż regularna. Warto bowiem rozpocząć poszukiwania książek jeszcze zanim w powyższych miejscach pojawią się tłumy. Tak samo, jeżeli chodzi o podręcznik To jest chemia 1, bez problemu kupimy go w wymienionych punktach.

Publikację wzbogacono zaś o zbiór zadań, a treści nawiązują do chemii ogólnej. Ponadto zakładka „To było w szkole podstawowej!” i rozmaite metody na zapamiętanie pojęć sprawiają, że uczniowie łatwiej i szybciej opanowują materiał. Poza tym, ramki „Jest na to sposób!” ćwiczą nabywanie zdolności projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków (eksperymenty z obserwacjami i wnioskiem końcowym). Książka kształci też umiejętności obliczeniowe za pomocą przykładów z „Planem rozwiązywania”, w jakim pokazane są sposoby rozwiązywania zadań. Nie bez znaczenia też na końcu każdego działu mamy blok powtórzeniowo-ćwiczeniowy z podsumowaniem najważniejszych wiadomości.

Całą serię zamyka natomiast podręcznik To jest chemia 2, ucząca poprawnej nomenklatury związków organicznych, umożliwia zrozumienie złożonych procesów i ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów. Podręcznik zawiera też podsumowania w formie pytań i odpowiedzi i zadania do działów. Uczy także systematyczności, a dołączony zbiór zadań zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii organicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych pod kątem  zagadnień istotnych w nauce chemii. Warto więc zainteresować się zakupem tych pozycji, jako że wyróżniają się na tle pozostałych czytelnym i przystępnym językiem, zachowując niejako balans pomiędzy stroną merytoryczną a wizualną.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments