Podolog Warszawa wyleczy Twoje problemy paznokci i skóry stóp

Podolog Warszawa zauważa, że dbanie o zdrowie stało się w ostatnich latach bardzo modnym tematem. Świadomość tego jak bardzo ważna jest kondycja naszego organizmu cały czas wzrasta. Niestety, wiele osób dalej zapomina jak bardzo ważna jest pielęgnacja naszych stóp. To poważny błąd, gdyż są one ważną częścią naszego układu ruchu. W tym artykule dowiesz się kim jest podolog i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy przy problemach ze stopami.

---REKLAMA ---

Podolog – specjalista do spraw leczenia stóp

Podologia to dziedzina medycyny, zajmująca się wyłącznie chorobami stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Wypełniła ona lukę pomiędzy nieprofesjonalnymi zabiegami kosmetyczek, a zbyt ogólnym doświadczeniem dermatologów i ortopedów. Specjalista ten w swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu różnych dziedzin medycznych, jednak jest ona bardzo precyzyjna, dzięki temu jest w stanie pomóc w każdym przypadku chorób stóp.

Jakie choroby skóry stopy najczęściej leczy ten specjalista?

Podolog Warszawa często spotyka się z problemem hiperkeratoz. Jest to stwardniały naskórek powstały w wyniku ucisku lub tarcia. Najpowszechniejszymi hiperkeratozami są odciski i modzele. Ich prawidłowe usunięcie w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe, a w gabinecie najczęściej wystarczy jedna wizyta. Kolejnym, powszechnym problemem u pacjentów jest grzybica. Dzięki indywidualnemu podejściu specjalisty od schorzeń stóp do pacjenta są oni w stanie skutecznie pozbyć się wstydliwego problemu.

Choroby paznokci u stóp – jak wyleczyć je w Warszawie?

Paznokcie u stóp są zazwyczaj dużo bardziej narażone na choroby w przeciwieństwie do paznokci u dłoni. Do gabinetu podologicznego w Warszawie pacjenci zgłaszają się z różnymi problemami. Najczęściej są to wrastające paznokcie, które powstają przez nieumiejętne obcinanie paznokci oraz przez ucisk źle dobranego obuwia. Podolog w przeciwieństwie do chirurga stosuje bezinwazyjne metody leczenia, które są do tego o wiele bardziej skutecznie. Ci eksperci zajmują się także grzybicą paznokci i paznokciami zmienionymi chorobowo.

Dlaczego gabinet podologiczny, a nie kosmetyczka?

Zabiegi w salonach kosmetycznych mają charakter czysto upiększający. Podolog na Pradze – Podocenter – oprócz poprawy wyglądu stóp, dba także o ich zdrowie. Specjalista pracuje na suchej skórze, dzięki temu może bez problemu zauważyć wszystkie zmiany chorobowe, eliminuje to także ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości naskórka. Na wizytę kontrolną warto jest się wybrać raz na jakiś czas, by mieć pewność, że nasze stopy są w doskonałym stanie zdrowia.

REKLAMA