Home Porady Plamy na ubraniach po antyperspirancie – jak ich uniknąć?

Plamy na ubraniach po antyperspirancie – jak ich uniknąć?

Plamy na ubraniach po antyperspirancie - jak ich uniknąć?

Choć w codziennym zabieganym, stresującym życiu antyperspiranty okazują się prawdziwym wybawieniem i niezrównanym sprzymierzeńcem w walce z potem, wiele z nich okazuje się zabójczych dla naszych ubrań. Mowa oczywiście o białych i żółtych śladach, które na nich zostawiają, oraz o obserwowanym przy każdym praniu sztywnieniu materiału w miejscu, w którym miał on styczność z antyperspirantem. Czy z tej sytuacji istnieje dobre wyjście? Czy da się w jakiś sposób zapobiec plamom na ubraniach wynikających z używania antyperspirantu na co dzień? Oczywiście – o ile wybierzemy odpowiedni kosmetyk.

Na ratunek koszulom i T-shirtom – jak wybrać dobry antyperspirant?

Zdecydowana większość dostępnych dziś na rynku antyperspirantów nieźle radzi sobie z potem i nieprzyjemnym zapachem, ale nie oszczędza przy tym naszych ubrań. Wszystko dlatego, że tradycyjne formuły wielu antyperspirantów są po prostu bardzo mocne i skoncentrowane w 100% na zablokowaniu i zredukowaniu pocenia się oraz związanego z nim przykrego zapachu. Na ochronę naszej garderoby zwyczajnie nie ma już miejsca.

Na szczęście producenci męskich kosmetyków coraz częściej zwracają uwagę na ten problem i wzbogacają swoje kosmetyki o składniki lub technologie ochronne, dzięki którym koszule, koszulki i bluzy nie cierpią podczas kontaktu z produktem. Wybierając antyperspirant dla siebie, zwróć zatem uwagę na oznaczenia na opakowaniach – jeśli dany produkt zawiera informację o formule ochronnej, nie powinien wyrządzić krzywdy Twoim ubraniom. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo nowości tego typu, bez problemu więc powinieneś wybrać coś dla siebie. Dobrym przykładem jest tu antyperspirant Men Expert Shirt Protect od L’Oréal.

Men Expert Shirt Protect od L’Oréal – co go wyróżnia?

W wielu rankingach i recenzjach wspomniany Men Expert Shirt Protect wygrywa jako kosmetyk idealnie równoważący skuteczną ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem z ochroną naszych ubrań. Jak to możliwe? Opracowana przez specjalistów L’Oréal formuła Shirt Protect łączy w sobie 4 wysoce skuteczne technologie:

  • przeciw poceniu się – za sprawą obecności aktywnych mikrokapsułek redukujących wytwarzanie potu
  • przeciw żółtym plamom, które są efektem nadmiernego pocenia
  • przeciw białym plamom – Men Expert Shirt Protect nie zostawia na ubraniach osadu
  • przeciw sztywnieniu ubrań – to także konsekwencja braku osadu, który przyczynia się do sztywnienia ubrań w praniu, suszeniu i prasowaniu

Antyperspirant Men Expert Shirt Protect, jak wykazują testy, działa niezawodnie nawet przez 48h. Dostępny jest w dwóch wersjach – w sprayu oraz w kulce (kulka XXL – znacznie wygodniejsza w aplikacji).

Jak więc widzisz, nie musisz decydować – ochrona przed potem czy czyste koszule – o ile dobrze wybierzesz kosmetyk ochronny. Życzymy dobrych wyborów!

 

0 0 votes
Oceń wpis
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments