Piękne i minimalistyczne kabiny prysznicowe – odrobina luksusu w Twojej łazience

Materiał zewnętrzny

Łazienka to pomieszczenie, w którym codziennie powtarzamy swoje pielęgnacyjne rytuały. Aktualnie, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń. I choć możliwości aranżacyjnych jest naprawdę dużo, to w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się łazienki urządzone w stylu minimalistycznym. Pomieszczenie zaaranżowane w takim stylu gwarantuje odpoczynek od nadmiaru bodźców spotykanych na co dzień. Minimalistyczna łazienka to po prostu prywatna strefa komfortu, z której aż chce się korzystać.

Styl minimalistyczny we wnętrzach – czym się charakteryzuje? 

Styl minimalistyczny to przede wszystkim ład, harmonia i porządek. Wnętrza urządzone w stylu “mniej znaczy więcej” to przestrzeń pozbawiona zbędnych przedmiotów, która wspomaga skupienie i koncentrację. Praktycznie każde wnętrze urządzone w tym stylu jest bardzo eleganckie dzięki wykorzystaniu spokojnych barw oraz materiałów wysokiej jakości. Jakie kolory dominują w tych wnętrzach? Przede wszystkim biele i szarości. Uzupełnieniem pomieszczeń są także podłogi i meble z surowego drewna. Warto dodać, że w każdym przypadku aranżacja minimalistycznego wnętrza jest dokładnie przemyślana, a  dekoracje mają swoje miejsce. 

Jaką kabinę prysznicową wybrać do minimalistycznej łazienki? 

Podstawowym elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w minimalistycznej i nowoczesnej łazience, jest kabina prysznicowa. To właśnie ten element aranżacji świetnie wpisuje się w najnowsze trendy. Producenci tej armatury łazienkowej prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach i wprowadzają na rynek kabiny, które pomimo swoich niezbyt dużych rozmiarów są niezwykle komfortowe. Kabiny, które dominują w minimalistycznych łazienkach to produkty, które posiadają czarne i matowe profile, elastyczne uchwyty i niskie brodziki. Podczas zakupu warto także zwrócić uwagę na parametry techniczne, w tym m.in. na system jezdny oraz jakość szkła w kabinie. 

Kabina natryskowa czy wielofunkcyjna? 

Jesteś na etapie urządzania mieszkania, a w tym także łazienki? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak, zastanów się gdzie chcesz umieścić prysznic – w rogu pomieszczenia, przy ścianie, a może na środku? Nie zapomnij również o tym, aby dopasować jego kształt do miejsca i wielkości. 

Dostępne na rynku kabiny prysznicowe dzielimy na dwa rodzaje: natryskowe oraz wielofunkcyjne, co jest ściśle związane z ich budową oraz podstawowymi funkcjami. Wśród tych pierwszych wyróżniamy następujące modele: 

  • kabiny natryskowe narożne – te modele są najczęściej montowane w narożniku, wykorzystując do tego dwie ściany w łazience. W zależności od wielkości wnętrza oraz naszych osobistych preferencji możemy zainwestować w modele w kształcie koła, trójkąta, kwadratu, a nawet pięciokąta. Te kabiny sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach, wszystko w tym przypadku zależy od wymiarów oraz sposobu otwierania drzwi, 
  • kabiny natryskowe przyścienne – ten model charakteryzuje się tym, że posiada 3 własne ścianki, a “plecy” zastępuje ściana pomieszczenia. Warto dodać, że minimalistyczne kabiny prysznicowe przyścienne zajmują o wiele więcej miejsca niż ich narożne odpowiedniki i z uwagi na to, są często montowane w dużych i przestronnych łazienkach. Dostępne na rynku kabiny prysznicowe przyścienne są najczęściej zbudowane na planie kwadratu, półokręgu lub prostokąta, 
  • kabiny natryskowe wolno stojące – te kabiny są przeznaczone raczej do dużych pomieszczeń. Modele wolnostojące zazwyczaj nie dotykają ścian, ponieważ stanowią odrębną całość. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie w naszej łazience, musimy wziąć to pod uwagę już na etapie projektowania, aby dobrze doprowadzić podejścia wodne i kanalizacyjne. 

Nie da się ukryć, że aktualnie wybór kabiny prysznicowej może być kłopotliwy. To wszystko z pewnością przez szeroki asortyment dostępnych na rynku produktów. Ten element armatury łazienkowej jest użytkowany każdego dnia dlatego warto zastanowić się, czy w naszym wnętrzu sprawdzi się kabina prysznicowa przyścienna, czy jej narożny odpowiednik. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments