Pieczątka szkolna – mały gadżet o wielkim znaczeniu

Materiał zewnętrzny

Zabawne, kolorowe stemple to doskonała alternatywna dla ręcznego wypisywania ocen w szkole. Dzięki takiemu systemowi oceniania nauczyciele mają możliwość motywowania i wspierania indywidualnych postępów swoich uczniów – szczególnie tych w najmłodszych klasach. Brak sztywnego schematu opartego na sześciostopniowej skali, daje możliwość skupienia się na aspektach, które dla danego malucha są problematyczne. Pieczątka szkolna to świetny sposób na zachęcenie dziecka do pracy – także w domu. Sprawdź, jak możesz wykorzystać stemple edukacyjne, aby wspierać rozwój i edukację swojej pociechy.

Jak powinna wyglądać pieczątka szkolna?

Bardzo ważne jest, aby taki stempel był przede wszystkim przyjazny i atrakcyjny dla najmłodszych. Świetnym pomysłem są buźki, których miny będą wyrażać różne emocje np. szeroki uśmiech i otwarte oczy mogą oznaczać, że zadanie zostało bardzo dobrze wykonane. Pieczątka szkolna z zasmuconym wyrazem twarzy może dawać do zrozumienia uczniowi, że nie przyłożył się wystarczająco do odrobienia pracy domowej. Możliwości jest naprawdę wiele – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia nauczyciela. Częstym motywem wykorzystywanym przy tego typu pieczątkach są też słoneczka, gwiazdki czy symbole zwierzątek. Dodatkowym atutem jest także możliwość wyboru koloru tuszu. Zielone pieczątki mogą być przystawiane, jeśli dziecko wykonało zadanie prawidłowo, czerwone, jeżeli są pewne rzeczy do poprawy, a fioletowe mogą być stosowane jak swoistego rodzaju nagroda i oznaczać „Super! Doskonale sobie poradziłeś z tym zadaniem”.

Pieczątka szkolna i dzienniczek do zbierania stempli

Po stemple edukacyjne śmiało możesz sięgnąć także w domu. Dzięki temu w prosty sposób nauczysz swoje dziecko wykonywania powierzonych mu obowiązków np. zaścielania łóżka czy codziennego mycia zębów. W ramach zabawy i wspólnie spędzonego czasu przygotujcie kolorowy dzienniczek do zbierania pieczątek. Dodatkowo pamiętaj, że taka zabawa wpłynie także na rozwój kreatywności Twojego dziecka. Do stworzenia dziennika wykorzystajcie bibułę, flamastry czy wielobarwne naklejki. Następnie jasno ustal z dzieckiem, za jakie czynności otrzyma pieczątkę oraz jaka nagroda czeka je w momencie, gdy uzbiera określoną przez Was ilość odbić. Przy wyborze nagrody warto postawić bardziej na wspólne aktywności – wyjście do kina czy na salę zabaw niż na rzeczy materialne np. nową lalkę. Dzięki temu jeszcze mocniej zacieśnisz więź ze swoim maluchem, a rodzinnie spędzony czas, będzie ogromną przyjemnością dla wszystkich członków rodziny.

Pieczątka szkolna – gdzie szukać inspiracji?

Chciałbyś zacząć korzystać z pieczątek edukacyjnych, ale brakuje Ci pomysłu na wzór? Nic nie szkodzi. W internecie na stronach parentingowych oraz forach dla nauczycieli znajdziesz całą masę inspiracji. Możesz też skorzystać z pomocy profesjonalistów – firmy Stempleks z Wrocławia. Oprócz stworzenia indywidualnego wzoru, ich specjaliści pomogą Ci dobrać wielkość pieczątki oraz najwygodniejszy dla Ciebie model. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

1 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments