Picie wody i jej wpływ na odchudzanie

Materiał zewnętrzny

Woda jest życiodajnym płynem, bez którego organizm człowieka nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Jaką rolę odgrywa woda podczas odchudzania? Zastępując słodzone napoje wodą, zyskujesz bardzo wiele i o może wystarczyć żeby zacząć tracić na wadze.

Picie dużych ilości wody nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także pozwala oczyścić organizm z zanieczyszczających go toksyn. Woda jest także nośnikiem substancji odżywczych, które dzięki niej docierają do komórek i pełni ważną rolę w większości procesów metabolicznych.

Zamiana słodzonych napoi na wodę

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę że odstawiając cole czy też inne napoje słodzone i zastępując je wodą, oszczędzasz w ciągu dnia do 500 kcal i dzięki temu prostemu zabiegowi możesz mieć deficyt kaloryczny i zacząć chudnąć systematycznie z dnia na dzień. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie http://www.smedyczny.pl

Dlaczego warto pić wodę?

Ilość dostarczanych do organizmu płynów ma kluczowe znaczenie w przypadku usprawniania przemiany materii i odgrywa ważną rolę nie tylko podczas stosowania kuracji odchudzających, ale także pomiędzy nimi. Rezygnując z picia wody wpływamy na spowolnienie metabolizmu, co przekłada się na szybkie przybieranie na wadze.

Teoretycznie wszyscy wiemy, że powinniśmy pić wodę, jednak w praktyce sięgamy po nią sporadycznie. Inne płyny, jak kawa, herbata czy też soki i napoje nie są w stanie dostatecznie nawodnić organizmu i dodatkowo zanieczyszczają go toksynami m.in. dodawanymi do kolorowych napojów konserwantami, sztucznymi barwnikami oraz innymi chemicznymi związkami

Rola wody w odchudzaniu

Jak już wcześniej wspomniano woda przyśpiesza przemianę materii, co wpływa na intensyfikację procesów spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo usprawnia procesy detoksykacji organizmu, usprawnia trawienie i zapobiega zaparciom oraz pozwala wypełnić żołądek, dzięki czemu w czasie stosowania diety odczuwamy mniejszy głód. Wypijając szklankę wody przed posiłkiem zjemy znacznie mniejszą porcję i szybciej poczujemy się najedzeni, co pozwoli przyśpieszyć utratę wagi.

Woda na odchudzanie

Chcąc szybciej chudnąć należy pamiętać o codziennym spożywaniu minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej. Taka ilość pozwoli usprawnić procesy wydalania szkodliwych produktów przemiany materii oraz toksyn asymilowanych naszego otoczenia. Warto pamiętać, że najkorzystniej na nasze zdrowe wpływa woda o niskiej zawartości sodu.

Organizm człowieka w około 70% składa się z wody, dlatego nie jesteśmy w stanie bez niej przeżyć dłużej niż kilka dni. W ekstremalnych sytuacjach możemy obejść się bez jedzenia nawet 3 tygodnie, brak dostarczania do organizmu płynów spowoduje szybką śmierć, gdyż naruszona zostanie równowaga biologiczna organizmu i nie będą mogły zachodzić w nim kluczowe dla życia procesy fizjologiczne.

Picie wody poprawia wygląd i kondycję skóry

Woda widocznie przyśpiesza efekty stosowania diety, jednak to nie jedyna jej zaleta. Dzięki piciu wody nasz organizm szybciej się regeneruje, mniej odczuwamy skutki stresu i przepracowania oraz usprawniamy funkcjonowanie nerek. Osoby stroniące od picia wody często posiadają szarą i staro wyglądającą cerę, matowe włosy oraz gorzej się czują gdyż kumulują się w ich ciałach szkodliwe związki, które mogą powodować m.in. bezsenność, chroniczne zmęczenie, bóle głowy i inne nieprzyjemne dolegliwości, które wpływają na ogólną formę i samopoczucie.

Woda powinna stanowić podstawowy napój nie tylko w czasie diety. Pijąc ją regularnie zauważymy, że mamy więcej energii oraz rzadziej doskwierają nam np. problemy ze stawami, układem pokarmowym i trawiennym oraz lepiej śpimy. Zaletą stałego spożywania dużych ilości wody jest także zmniejszenie ryzyka wystąpienia efektu jo-jo po zakończeniu diety – dzięki niej nasz metabolizm nie zwolni i nie będziemy spożywać tak dużych porcji pokarmów.

Prozdrowotne i sprzyjające odchudzaniu działanie wody możemy dodatkowo wzmocnić stosując naturalne terapie detoksykacyjne i przyjmując suplementy powalające szybciej odzyskać szczupłą sylwetkę i utrzymać piękny wygląd przez długi czas. W połączeniu ze zdrową dietą i zdrowymi posiłkami, o których więcej przeczytasz na tej stronie http://jedzmy-zdrowo.pl będziesz w stanie bez problemu chudnąć ok 5 kg w miesiąc, co jest bardzo realnym spadkiem wagi.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments