Panel szklany jako praktyczne rozwiązanie we wnętrzach

Panele szklane są nie tylko bardzo eleganckim sposobem na uwydatnienie nowoczesnego wnętrza, ale również bardzo higienicznym sposobem na zachowanie czystości w pomieszczeniach. Przez gładką, błyszczącą taflę prezentują się pięknie, a przy okazji są bardzo łatwe do czyszczenia.

Panel szklany – do jakiego pomieszczenia?

Ze względu na uniwersalność wyboru wzoru paneli szklanych przeznaczone są one praktycznie do każdego wnętrza, szczególnie tego, w którym zależy nam na trwałym zachowaniu czystości. Bardzo często stosowane są w miejscach publicznych, toaletach na stacjach benzynowych czy też w przychodniach zdrowia, ponieważ w przeciwieństwie do ścian z kafelkami, a co za tym idzie – z fugami, dzięki swojej gładkiej powierzchni nie są siedliskiem bakterii. W takich miejscach jest to szczególnie ważne, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. W domu na higienie zależy nam przede wszystkim w kuchni – tu najczęściej widoczne są skutki gotowania i ucztowania. Dzięki temu, że panele szklane stanowią powierzchnię pozbawioną wgłębień i wypukłości, są one praktyczne i bardzo łatwe do wyczyszczenia – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, by cieszyć się czystą kuchnią.  

Panel szklany, czyli obraz, jaki chcesz

Jednym z największych plusów posiadania paneli szklanych, oprócz ich higieniczności, jest fakt, że mogą przybrać one postać dowolnego obrazu, fotografii, która podkreśli piękno naszego wnętrza. Mogą one przedstawiać malownicze, kojące krajobrazy, dzikie zwierzęta, architekturę, abstrakcyjne wzory, ale także nasze pasje, czyli dyscypliny sportowe, fotografie nawiązujące do naszej działalności zawodowej. W kuchni zazwyczaj panele szklane ukazują apetyczne dania, soczyste owoce, a także kuchenne narzędzia. Panele szklane są wykonywane na zamówienie, dlatego też ich rozmiar jest dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta, co daje im kolejną przewagę nad płytkami ceramicznymi, do których należy dostosować wymiar. Najczęściej w kuchni panele szklane znajdują się pomiędzy szafkami stojącymi, a wiszącymi, zapełniając przestrzeń między nimi niebanalnym wzorem.

Ciekawe propozycje szklanych paneli znajdziesz w sklepie internetowym Skycolor24.

Panele szklane – funkcjonalne i bezpieczne

Posiadanie w swoich pomieszczeniach paneli szklanych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie gdy mamy dzieci, które uwielbiają brudnymi rączkami dotykać ścian. Jest to również bardzo ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia – podczas aplikacji paneli szklanych zużywa się mniej kleju, a przez to, że nie trzeba ich ciąć, nie musimy się martwić o pył unoszący się w pomieszczeniach kilka tygodni po montażu.

Zdjęcia: Panel szklany / fot. skycolor24.pl

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments