Opcje konsolidacji zadłużenia – co wybrać?

Materiał zewnętrzny

Pożyczka konsolidacyjna ma na celu pomóc Ci spłacić dług szybciej i z większą łatwością, dlatego zazwyczaj wpływa to pozytywnie na Twoją zdolność kredytową. Twoja ocena kredytowa może nieznacznie spaść na początku pożyczki, ale będzie się poprawiać w miarę postępów w realizacji planu płatności, jakie narzuca konsolidacja kredytów.

Jeśli nie kredyt konsolidacyjny o stałym oprocentowaniu – to co?

Jeśli nie jesteś zachwycony pomysłem zaciągnięcia dużej pożyczki osobistej o stałym oprocentowaniu lub odmówiono Ci takiej pożyczki, masz do dyspozycji inne opcje konsolidacji zadłużenia. Linia kredytowa pod zastaw domu to pożyczka, która działa jako druga hipoteka na Twoim domu, pozwalając Ci zamienić kapitał własny w Twojej nieruchomości na gotówkę, którą można wykorzystać do spłaty zadłużenia.

Przeniesienie salda karty kredytowej – ta technika pozwala połączyć bieżące salda na kartach kredytowych na jednej karcie o niższym oprocentowaniu. Niektóre karty kredytowe, które specjalizują się w transferach salda, oferują nawet okres wprowadzający oprocentowanie 0%. Jeśli nie konsolidacja kredytów to opcją jest też linia kredytowa – możesz być uprawniony do uzyskania linii kredytowej w swoim banku i wykorzystania jej do wyeliminowania zadłużenia. W zależności od Twojego profilu ryzyka, Twój bank może poprosić o zabezpieczenie.

Dlaczego konsolidacja kredytów to lepsze wyjście?

Kredyt konsolidacyjny zadłużenia ma liczne zalety, które należy dokładnie zbadać, aby przekonać się, że zwykle to właśnie konsolidacja kredytów jest najlepszym sposobem na wyjście z długów. Przede wszystkim może zapewnić niższe oprocentowanie – możesz zablokować oprocentowanie niższe niż oprocentowanie Twojego istniejącego zadłużenia. Do tego dochodzi pojedyncza miesięczna płatność — pojedyncza miesięczna płatność złagodzi stres związany z śledzeniem wielu rachunków. Co więcej, możesz szybciej spłacić dług – niskie oprocentowanie jakie daje konsolidacja kredytów zwykle oznacza, że przez cały okres spłaty pożyczki będziesz gromadzić mniej odsetek, co pozwoli Ci szybciej spłacić dług. Brak opłat – zazwyczaj pożyczki konsolidacyjne zadłużenia nie wiążą się z dodatkowymi opłatami. Poza tym pozwoli Ci to zachować dostęp do kart kredytowych – będziesz mógł korzystać ze swoich kart kredytowych podczas spłaty pożyczki.

Jednak, jeśli masz skłonność do nieokiełznanych nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy i nie starasz się ich kontrolować, możesz łatwo znaleźć się ponownie w poważnym zadłużeniu. Pożyczki konsolidacyjne nie zawierają narzędzi, które pomogą Ci stworzyć lepsze nawyki finansowe.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments