Odpowiedzialność hotelu za samochody gości

Materiał zewnętrzny

Goście hotelowi często przybywają na miejsce własnymi samochodami, dlatego pozostawiają pojazdy na parkingu należącym do obiektu. Czy hotel ponosi odpowiedzialność za zniszczenie samochodu należącego do gościa?

Uszkodzenie pojazdu z winy hotelu

Do uszkodzenia samochodu należącego do gościa hotelowego może dojść z różnych przyczyn. Jeżeli auto zostanie zniszczone na skutek gradu czy stłuczki z samochodem należących do innego gościa, hotel nie ponosi odpowiedzialności za takie zdarzenia. Wyjątek stanowi sytuacja, w której gość zapłacił za pozostawienie pojazdu w garażu zamkniętym, lecz hotel nie zapewnił takiej możliwości – jeśli warunki atmosferyczne spowodują uszkodzenie pojazdu, obiekt będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania.

Hotel jest odpowiedzialny za uszkodzenia pojazdu gościa, jeżeli oferuje możliwość pozostawienia auta na strzeżonym parkingu. Dokonanie opłaty za strzeżony parking jest równoznaczne z zawarciem umowy, w której hotel zobowiązuje się do zabezpieczenia samochodu klienta przed uszkodzeniem i kradzieżą. Dodatkowo obiekt jest odpowiedzialny za szkody, które będą wiązały się z kradzieżą lub zniszczeniem mienia, znajdującego się we wnętrzu pojazdu.

Ubezpieczenia dla hotelarzy

Gość hotelowy, którego samochód został uszkodzony, może ubiegać się o wypłatę odszkodowana z ubezpieczenia obiektu. Motor Trade Insurance, czyli polisa dla hotelarzy i innych przedsiębiorców, którzy mają do czynienia z samochodami klientów, gwarantuje, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty szkód, będące wynikiem działania pracowników hotelu lub zaniedbaniami ze strony obiektu.

Jak działa https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance? Polisa chroni hotel przed ponoszeniem wysokich kosztów związanych z uszkodzeniem pojazdów gości. Świadczenie jest wypłacane bez względu na to, w jaki sposób zawinił hotel, a wysokość odszkodowania wystarcza na dokonanie napraw pojazdu. W ten sposób obiekt zabezpiecza się przed dużymi stratami finansowymi, zwłaszcza gdy uszkodzonych zostanie kilka aut, na przykład na skutek wandalizmu.

Jak wykupić Motor Trade Insurance?

Aby wykupić Motor Trade Insurance, wystarczy zadzwonić do towarzystwa ubezpieczeniowego i opłacić wymaganą składkę. Konsultant pomoże określić rodzaj i zakres ochrony ubezpieczeniowej, której potrzebuje przedsiębiorca, a następnie obliczy wysokość składki. W przypadku wystąpienia szkody, jej zgłoszenie również odbywa się telefonicznie, co przyśpiesza kontakt z ubezpieczycielem oraz wypłatę odszkodowania gościowi hotelowemu.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments