Oczyszczacz powietrza – jestem na tak

Materiał zewnętrzny

Powietrze, którym zwyczajowo oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy dużych aglomeracji, ale i małych miejscowości, są czasem narażeni na powietrze o niskich parametrach. Na to, co się dzieje na zewnątrz, mamy niewielki wpływ, ale w naszym domu możemy nieco poprawić jakość własnego oddechu. Wystarczy zainwestować w oczyszczacz powietrza. Te urządzenia stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, co wiąże się bezpośrednio z nienajlepszą jakością tego, czym oddychamy. Dobrze by było się więc zastanowić, czy zakup dobrego oczyszczacza, nie byłby dobrą inwestycją w zdrowie własne oraz innych potencjalnych domowników.

1. Czyste powietrze w każdym mieszkaniu

2. Szukajmy rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb

Czyste powietrze w każdym mieszkaniu

Oczyszczacze powietrza bez kłopotu kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w różnego rodzaju witrynach internetowych. Jedną z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza, znajdziemy w sklepie sieciowym Erli. Ich witrynę bez trudu wyszukamy w Internecie. Czyste powietrze w mieszkaniu jest tego warte. Poszukując odpowiedniego produktu, który pomoże nam się uporać ze złą jakością powietrza w mieszkaniu, warto przejrzeć różne blogi, vlogi, czy też zapoznać się z fachowymi artykułami na temat oczyszczaczy. Dzięki tej wiedzy łatwiej nam będzie dopasować konkretny model urządzenia do naszych zróżnicowanych potrzeb. Oczyszczacze możemy podzielić z grubsza na dwie grupy: oczyszczacze pasywne oraz aktywne. Pasywne są pozbawione wentylatorów wymuszających szybki przepływ powietrza, aktywne takie wentylatory mają. Siłą rzeczy oczyszczacze aktywne na pewno bardziej się sprawdzą tam, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest relatywnie duże. Musimy więc zastanowić się, na jaki model chcemy postawić. Urządzenia pasywne są o wiele cichsze, od tych aktywnych. Różnią się one także dość znacznie, jeśli idzie o cenę zakupu, co na pewno będzie miało wpływ na decyzję części potencjalnych użytkowników oraz użytkowniczek. Co ważne – w ofercie wyżej wymienionego sklepu znajdziemy bardzo zróżnicowane modele oczyszczaczy powietrza, co pozwoli nam na udane zakupy.

Szukajmy rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb

W przypadku zakupu konkretnych produktów z tej półki, zwracajmy także uwagę na to, jakie filtry znajdują się w jego wnętrzu. Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest obecnie filtr HEPA, czyli tzw. wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza. Oprócz tego typu filtra w oczyszczaczach często znajdują się inne rodzaje filtrów: węglowy, wodny, wstępny, itp. Niektóre urządzenia są wyposażone w kilka filtrów różnego typu. Im więcej ich w naszym modelu, tym lepsze powietrze zyskamy. Oczywiście wiąże się to także z ceną urządzeń. Należy także pamiętać, że niektóre części filtrujące muszą być dość często wymieniane, a inne można spokojnie umyć pod bieżącą wodą. Dobrze by było zainwestować w taki oczyszczacz powietrza, który działa w pełni automatycznie, czyli włącza się wówczas, gdy jakość powietrza w naszym mieszkaniu jest zła. Takie inteligentne urządzenie zaoszczędzi nam niepotrzebnej pracy oraz zużycia prądu. Przydatną funkcją może się okazać także „tryb nocny”, podczas którego oczyszczacz działa ciszej. Możemy także się zastanowić nad tym czy chcemy, by nasze urządzenie mogło także, np. jonizować powietrze a także je nawilżać. Jeśli nie mamy pewności – zapytajmy sprzedawcy albo kogoś, kto się na tym zna. Odpowiednio przygotowani do zakupów, na pewno kupimy to, na czym nam zależy.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments