OCLEAN Z1 – szczoteczka soniczna w dobrej cenie

Materiał zewnętrzny

Firma Xiaomi podbiła szturmem światowe rynki w ciągu ostatniej dekady, ale nic nie wskazuje, żeby miała zamiar spocząć na laurach. Niedawno na półkach pojawiła się ich najnowsza szczoteczka soniczna, sprzedawana – tak jak i pozostałe – pod marką Oclean. Najnowszy model, Oclean Z1, to znowu nowoczesny design i mocny silnik znany z modeli Oclean X i Oclean X Pro, ale za nieco niższą cenę. 

Oclean Z1 jest promowana jako uproszczona wersja modelu X – ma bardziej zwartą obudowę ze względu na brak dotykowego wyświetlacza i mniejszą baterię. Oclean Z1 ma służyć swoim klientom jako szczoteczka podróżna – czy rzeczywiście tylko w ten sposób się sprawdzi?

Design Oclean Z1 

Xiaomi jest regularnie nagradzane za design swoich produktów; nie inaczej jest w przypadku Oclean Z1. Minimalistyczny design, dobrze przemyślana ergonomia – szczoteczka jest doskonale zaprojektowana. To, czym wyróznia model Z1 na tle konkurencji jest 3-segmentowy wyświetlacz LED. Pokazuje nam on intensywność pracy szczoteczki i poziom naładowania baterii. Jest to rozwiązanie dyskretne, eleganckie, a zarazem bardzo praktyczne. 

Podobnie jak w przypadku innych modeli szczoteczek tej firmy, Oclean Z1 ma magnetyczną podstawę do podłączenia ładowarki. To wygodne rozwiązanie, ale my przekonaliśmy się, że nie jest do końca praktyczne – aby zapewnić dobre ładowanie baterii, należy tę bazę co jakiś czas czyścić. Czas potrzebny do naładowania baterii do pełna to jedynie 2 godziny. 

Oclean Z1 – charakterystyka 

Tak jak w przypadku innych modeli Oclean, Z1 można połączyć przez Bluetooth z naszym smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób możemy konfigurować różne tryby pracy szczoteczki. Skala intensywności pracy jest mierzona w 32 stopniach, do tego mamy do wyboru 12 różnych trybów czyszczenia – ale zawsze możemy skonfigurować swój własny. 

Dostępne akcesoria Z1 

Do Oclean Z1 firma Xiaomi oferuje nam specjalny magnetyczny uchwyt umożliwiający przyczepianie szczoteczki do ściany oraz etui podróżne – oba są sprzedawane osobno. W zestawie z Z1 domyślnie otrzymujemy tylko jedną główkę szczoteczki, więc warto od razu przy okazji zaopatrzyć się w zamienniki. Oclean Z1 jest kompatybilna z główkami wszystkich modeli szczoteczek, co jest godne pochwały. W szczoteczce domyślnie zastosowano solidne główki z włosiem DuPont Tynex, znanym z innych modeli. 

Końcowa ocena szczoteczki Z1 

Oclean Z1 to idealna szczoteczka dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką wydajność i dobrą jakość. Może nie ma bajeranckiego dotykowego wyświetlacza, ale za to bardzo dobrą baterię, która wytrzyma co najmniej 20 dni. Szczoteczka Oclean Z1 ma wciąż bardzo wiele opcji konfiguracji, a do tego jest bardzo trwale wykonana, zachowując niewielką wagę – waży mniej niż 100 g. 

Ta szczoteczka sprawdzi się nie tylko jako szczoteczka podróżna, ale również jako przedmiot codziennego użytku. 

Gdzie kupić szczoteczki Oclean?

Szczoteczki Oclean, w tym i model Z1, możemy kupić w internetowym sklepie oficjalnego polskiego dystrybutora marki pod adresem – https://oclean.pl/szczoteczki-soniczne/. Poza samymi urządzeniami możemy tam znaleźć różnego rodzaju akcesoria i dodatkowe główki. Co ważne, sklep oclean.pl prowadzi wysyłkę produktów z Polski, dzięki czemu sprzęt trafi do nas szybko i bez zbędnych przeszkód.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments