Obsługa inwestycji – Porady prawne

Inwestycje budowlane to przedsięwzięcia nie tylko typowo inżynieryjne i logistyczno-budowlane. Bardzo ważnym aspektem wszystkich większych inwestycji, a do takich zaliczyć trzeba te budowlane, jest obsługa aspektów prawnych i ekonomicznych. Za inwestycjami budowlanymi stoi nie tylko wielki kapitał i udziały inwestorskie, ale także rozmaite umowy podpisywane wielokierunkowo, za którymi idą często konkretne pieniądze lub kary finansowe. Prawidłowa i kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych od strony formalno-prawnej to zadanie wyłącznie dla wykwalifikowanej i specjalistycznej kancelarii.

--- REKLAMA ---

Skomplikowane regulacje prawno-budowlane

Począwszy od umowy pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą, poprzez umowy i decyzje urzędowe lub rozstrzygnięcia sądowe realizowane na etapie projektowym i wykonawczym, na umowach pomiędzy generalnym wykonawcą a licznymi podwykonawcami i dostawcami kończąc. Wszystko to stanowi ogromną ilość dokumentacji prawnej i prawno-księgowej, która wymaga bardzo pieczołowitej obsługi, interpretacji i postępowania. Właśnie na tej płaszczyźnie Kancelaria Prawna Pieróg & Partnerzy posiada ogromne doświadczenie, którym chętnie dzieli się zarówno z inwestorem budowlanym, wykonawcą jak i dowolnym kontrahentem tego procesu.

Co gwarantuje prawna obsługa inwestycji budowlanych

Już w procesie zbierania dokumentacji projektowej i składania pierwszych wniosków do lokalnych urzędów i organów, inwestor generuje ogrom najróżniejszych materiałów, często o bardzo konkretnym prawnym charakterze. Akceptacja warunków umów czy przyjęcie pozwolenia budowlanego w danym kształcie oznacza konieczność zastosowania się bezwzględnego do postanowień tych dokumentów. Warto więc zawsze wiedzieć, co się podpisuje i móc szybko zweryfikować treść otrzymywanych dokumentów, zawiadomień czy decyzji i właśnie do tego niezbędna jest fachowa pomoc prawna i obsługa inwestycji budowlanych od strony czysto formalnej.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną

Wybór właściwej Kancelarii jest tutaj kluczem do sukcesu, albowiem przepisy budowlane i prawo handlowe czy prawo spółek, mające najczęściej zastosowanie przy rozstrzyganiu sporów pomiędzy podmiotami współuczestniczącymi w inwestycji budowlanej – są bardzo skomplikowane. Tylko wieloletnie doświadczenie zbierane wraz z prowadzonymi sprawami jest w stanie sprawić, że pomoc prawna ze strony danej Kancelarii będzie faktycznie skuteczna i rzeczowa.

W celu wybrania najlepszej firmy do świadczenia takich usług prawnych, warto odwołać się do licznych rankingów i plebiscytów dla najlepszych prawników zajmujących się kompleksową obsługą zamówień publicznych. Ich wiedza jest przeważnie najbardziej wszechstronna i aktualna.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments