Narty w Austrii – gdzie się wybrać?

Materiał zewnętrzny

Sezon narciarski w pełni, jednak pogoda w Polsce nie zawsze sprzyja miłośnikom „białego szaleństwa”. Na szczęście można znaleźć niedaleko miejsca, gdzie zawsze stoki są zaśnieżone. Przykładem jest Austria.

Z badania przeprowadzonego przez portal Rankomat.pl wynika, że Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty do Austrii. Ten kierunek wybiera prawie 29% naszych rodaków, dopiero na drugim miejscu plasują się stoki włoskie (około 25%) (źródło: https://rankomat.pl/turystyka/jak-polacy-wyjezdzaja-na-narty-raport). Nic dziwnego, Austria to prawdziwy raj dla narciarzy. Jeśli wejdziecie na stronę jakiekolwiek biura podróży, okaże się, że znajdziemy bardzo wiele ofert wycieczek na austriackie stoki. Zapaleni narciarze powinni jednak korzystać z oferty touroperatorów, którzy specjalizują się w organizacji wyjazdów narciarskich do Austrii (np. Primoris). Wtedy możecie być pewni, że taka wycieczka będzie profesjonalnie przygotowana pod kątem atrakcji narciarskich.

Austria kusi polskich narciarzy. Jednak dokąd najlepiej pojechać w tym kraju? Sprawdziliśmy to i ułożyliśmy krótką listę propozycji.

Ziemia Salzburska

Ziemia Salzburska jest nazywana zimową stolicą Austrii i to nie bez powodu. Nie tylko panują tam zawsze doskonałe warunki narciarskie, ale także na gości czekają najlepsze w Austrii ośrodki narciarskie jak Zell am See – Kaprun czy Saalbach-Hinterglemm-Fieberbrunn. Warto podkreślić, że znajdziecie tam bardzo dużo tras do zjeżdżania i wszystkie one są zawsze doskonale przygotowane. Pełen profesjonalizm!

Karyntia

Warto pojechać także na południe Austrii i poznać bliżej Karyntię. To region piękny i malowniczy zarówno latem, jak i zimą. Karyntia to bardzo popularny kierunek wyjazdów narciarzy z całej Europy. Czeka tam na nich ponad tysiąc kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. Do tego miejscowi ludzie są bardzo gościnni, zawsze służą pomocą. Południowe stoki austriackich Alp są bardzo nasłonecznione, dlatego Karyntię chętnie odwiedzają całe rodziny, które poszukują dobrych warunków do zjeżdżania i zimowego opalania.

Okolice Innsbrucka

Dla tych narciarzy, którzy nie tylko poszukują relaksu na stokach, ale także pragną miejskich rozrywek, dobrym wyborem będzie wyjazd do Innsbrucka. Organizowano tam nie tylko dwukrotnie igrzyska olimpijskie, ale także mistrzostwa w narciarstwie klasycznym. To najlepsza rekomendacja, jeśli chodzi o jakość tamtejszych stoków i ośrodków narciarskich. Można znaleźć zakwaterowanie w pięknym mieście, a na stoki dojeżdżać skibusami.

Zachodni Tyrol

Bogatą infrastrukturę dla narciarzy można znaleźć również w Zachodnim Tyrolu. Na miłośników ośnieżonych stoków czekają tam renomowane kurorty. Można tam zjeżdżać na nartach, korzystać z tras biegowych prowadzących przez bardzo malownicze tereny, a nawet wypróbować sił na torach saneczkowych. Niektórzy narciarze twierdzą, że to właśnie tam znajdują się najlepsze trasy w austriackich Alpach.

Austria to nie tylko piękny kraj, który warto poznać, ale przede wszystkim doskonałe miejsca dla narciarzy. Każdy miłośnik tego sportu powinien chociaż raz wyjechać na austriackie stoki. Naprawdę warto!

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zgorky
1 rok temu

Bardzo ciekawe miejsca, ja jednak na narty najchętniej wybieram się do Włoch