Informacje - Dom i ogród

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych

Niska temperatura uniemożliwia rozpoczęcie prac w ogrodzie, dlatego jesteśmy od niej uzależnieni. Jednak jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a pogoda za oknem staje się coraz bardziej przychylna, możemy zabrać się do przygotowania ogrodu do sezonu już na początku marca. 

Obowiązkowe prace ogrodowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy uprzątnąć działkę. W tym celu potrzebne będą nam grabie, dzięki którym zagrabimy wszelkie pozostałości po zimie - liście czy gałązki. Powinniśmy nisko przyciąć trawę, aby spotęgować jej wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który poprawi jakość trawnika jest podziurawienie darni - powinniśmy użyć do tego wertykulatora lub butów z kolcami.

Wiosna to czas, kiedy dobrze jest pomyśleć o nawozie dla roślin. Najlepiej sprawdzi się kompost, obornik lub specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych. Sprawią one, że rośliny będą zdrowsze, a dodatkowo szybciej urosną. Po ten czynności obowiązkowo trzeba obficie podlać grządki.

Pielęgnacja drzew i nowych roślin

Nie można zapomnieć o przycięciu drzew i krzewów. Doskonale nadadzą się do tego drabiny specjalne, dzięki którym praca na wysokości, z sekatorem w ręku, będzie bardzo bezpieczna. Są to drabiny wielofunkcyjne, dlatego przydadzą się nie tylko w pracach ogrodowych, ale też porządkowych, wykończeniowych czy domowych. Usunięcie zaschniętych i uszkodzonych gałązek oraz niepotrzebnych pędów zapewni roślinom odpowiednią dawkę słońca potrzebnego do rozwoju. Szpadel przyda nam się do przekopania ziemi, w której posadzimy nowe rośliny - powinniśmy zabrać się za sadzenie nowych krzewów, drzewek, cebulek kwiatów, natomiast na grządkach możemy posiać wybrane warzywa. 

Przy wiosennych pracach porządkowych nieocenionymi narzędziami są drabina, szpadel, grabie i sekator. Dobrze jest być wyposażonym również w odzież ochronną. Marcowych obowiązków ogrodnika jest wiele i nie należą do najłatwiejszych, ale wysokiej jakości sprzęty w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę.    Data: 2018-02-09


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »
Mapa świata na ścianie - hit czy kit?
Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem? więcej »
Paznokcie u nóg - jak o nie dbać? Czy podolog w tym pomoże?
Prawidłowa pielęgnacja stóp może zapobiec wielu chorobom, ponieważ codziennie stopy narażone są na duży wysiłek podtrzymywania swojego ciała powinno się bardzo uważnie je obserwować aby w zarodku zapobiec ewentualnym schorzeniom. Podstawą jest pedicure, odpowiednio przycięte paznokcie zapobiegają poważnym problemom zdrowotnym jak wrastanie paznokci, łamliwość płytki. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Spice Things Up | MiniMili.pl | ACT-Natural | Kosą po patelni |