Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych

Materiał zewnętrzny

Niska temperatura uniemożliwia rozpoczęcie prac w ogrodzie, dlatego jesteśmy od niej uzależnieni. Jednak jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a pogoda za oknem staje się coraz bardziej przychylna, możemy zabrać się do przygotowania ogrodu do sezonu już na początku marca. 

Obowiązkowe prace ogrodowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy uprzątnąć działkę. W tym celu potrzebne będą nam grabie, dzięki którym zagrabimy wszelkie pozostałości po zimie – liście czy gałązki. Powinniśmy nisko przyciąć trawę, aby spotęgować jej wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który poprawi jakość trawnika jest podziurawienie darni – powinniśmy użyć do tego wertykulatora lub butów z kolcami.

Wiosna to czas, kiedy dobrze jest pomyśleć o nawozie dla roślin. Najlepiej sprawdzi się kompost, obornik lub specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych. Sprawią one, że rośliny będą zdrowsze, a dodatkowo szybciej urosną. Po ten czynności obowiązkowo trzeba obficie podlać grządki.

Pielęgnacja drzew i nowych roślin

Nie można zapomnieć o przycięciu drzew i krzewów. Doskonale nadadzą się do tego drabiny specjalne, dzięki którym praca na wysokości, z sekatorem w ręku, będzie bardzo bezpieczna. Są to drabiny wielofunkcyjne, dlatego przydadzą się nie tylko w pracach ogrodowych, ale też porządkowych, wykończeniowych czy domowych. Usunięcie zaschniętych i uszkodzonych gałązek oraz niepotrzebnych pędów zapewni roślinom odpowiednią dawkę słońca potrzebnego do rozwoju. Szpadel przyda nam się do przekopania ziemi, w której posadzimy nowe rośliny – powinniśmy zabrać się za sadzenie nowych krzewów, drzewek, cebulek kwiatów, natomiast na grządkach możemy posiać wybrane warzywa. 

Przy wiosennych pracach porządkowych nieocenionymi narzędziami są drabina, szpadel, grabie i sekator. Dobrze jest być wyposażonym również w odzież ochronną. Marcowych obowiązków ogrodnika jest wiele i nie należą do najłatwiejszych, ale wysokiej jakości sprzęty w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments