Kategorie - Porady

Najlepszy relaks na własnej działce? Tylko w domku letniskowym!

Czy na działce można wypoczywać i otaczać się przepięknymi przedmiotami? Oczywiście! Działka już dawno przestała kojarzyć się z toporną altanką i małymi grządkami na warzywniak, które muszą się zmieścić na kilku metrach kwadratowych.

Dzisiaj własna działka, ogród przydomowy, czy kawałek ziemi pod lasem lub nad morzem, to miejsce służące przede wszystkim do wypoczynku. Osoby, które na co dzień żyją w betonowej pustyni narażeni na smog i hałas, taki właśnie sposób spędzania weekendów i wakacji uwielbiają.

Już nie szopka, ale mini dom

Drewniany domek rekreacyjny jest idealnym zabudowaniem terenu zielonego. Znakomicie wtapia się w naturalne otoczenie, przez co cała działka zyskuje niezwykle estetyczny akcent. Drewno jest budulcem trwałym, ekologicznym, lekkim, znakomicie reguluje temperaturę i wilgotność w środku pomieszczeń. I co ważne, można je malować na dowolny kolor środkiem impregnującym. Można więc domek z naturalnego drewna przemalować na brąz, zieleń, czy pobielić.

Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nawet gotowy domek, który możemy kupić w komponentach i budować samodzielnie lub zlecić jego postawienie w dowolnym miejscu, pozwala na indywidualnego dopasowanie dachu: dach można pokryć lekką dachówką, gontem czy papą, dodać w oknach urocze okiennice.

Po co Ci domek na działce?

Domki drewniane jeszcze do niedawna służyły przede wszystkim do chowania akcesoriów i narzędzi ogrodowych, grilla, huśtawki czy leżaka. Dzisiaj pełnią też rolę noclegową i to ze wszelkimi wygodami. W domku drewnianym bez problemów można zaplanować sypialnię, kuchnię i łazienkę, a nawet nadbudować piętro, na którym można urządzić pokój dla dziecka czy dla gości. Domki można też bezpiecznie dogrzewać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przepiękne domki rekreacyjne posiadają nawet werandy, na których można powiesić hamak lub rozstawić krzesełka i stół, by śniadanie jeść na świeżym powietrzu. Idealnie zaplanowany domek stanie się więc spokojną przystanią dla całej rodziny, dla grupy przyjaciół, czy może służyć jako kwatera pod wynajem. Domki drewniane świetnie sprawdzają się jako siedziby prywatne i jako kempingowe domki ustawione w atrakcyjnej lokalizacji, z których na pewno chętnie korzystać będą turyści.

Jaki domek wybrać?

Niezależnie od tego, czy Twoja działka ma 20 metrów kwadratowych i uprawiasz na niej sałatę i grillujesz, czy 1000 metrów i służy Ci do spędzania rodzinnych wakacji, na każdej można postawić drewniany domek. Nie wymaga on ani pozwolenia, ani wielkiego budowlanego przedsięwzięcia, a jedynie wkładu finansowego, który wcale nie przeraża. Domek rekreacyjny może być niewielki, może też pełnić funkcję wygodnej, wakacyjnej willi, pełnej wygód i nowoczesnych rozwiązań.

Spadzisty dach, taras, ażurowe balustrady, romantyczne okiennice, najwyższej jakości stolarka okienna to niewątpliwe atuty domków, które można kupić w sklepie internetowym Wood and Play. Domki drewniane są lekkie, trwałe, znakomicie wpisują się w krajobraz lasu, gór, wody, czy nadmorskich piasków, a przy odrobinie wyobraźni, ze zwykłego domku w mig powstać może luksusowa kwatera czy rodzinna willa z wszelkimi udogodnieniami.    Data: 2018-06-06
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty