Najlepsze wkładki patentowe

Korzystamy z nich na co dzień i w zasadzie wszystkie wykorzystują ten sam mechanizm, choć oczywiście są na rynku wkładki antywłamaniowe bardziej skomplikowane. Przede wszystkim wybór konkretnej powinien być podyktowany naszymi potrzebami, ale są różne kwestie techniczne – na przykład dotyczące montażu i samego działania, które wpływają na to, czy dany element będzie pasował.

--- REKLAMA ---
  1. Proste wkładki bębenkowe
  2. Najlepsze wkładki patentowe do drzwi
  3. W szeregu modeli

Proste wkładki bębenkowe

To jeden z najczęściej wykorzystywanych wariantów. W tej dość prostej konstrukcji samo otwarcie zamka następuje poprzez odblokowanie bębenka i jego obrót. Choć to nie jest skomplikowana konstrukcja, nie można odmówić jej skuteczności i bezawaryjności. Na rynku znaleźć można wkładki bębnowe dwustronne. To klasyczne rozwiązanie, które posiada otwory na klucz z dwóch stron. To tani i estetyczny dodatek. Dostępne są także wkładki z gałką. Zamiast otworu na klucz po stronie wewnętrznej mamy zastosowany uchwyt, który zastępuje klucz. Taki element jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Można również wybrać wkładkę jednostronną, która daje możliwość otwarcia drzwi tylko z jednej strony. Z drugiej wkładka nie jest widoczna, a tym samym nie ma nawet mechanizmu abrazyjnego otwierania. Choć to skuteczne zabezpieczenie, to w praktyce rzadko wykorzystywane.

Najlepsze wkładki patentowe do drzwi

Wkładka antywłamaniowa jest wyposażona w dodatkowe mechanizmy, które zabezpieczają przed otwarciem zamka przez nieuprawnione osoby, a tym samym spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. Tego typu dodatki są produkowane pod kątem systemów Master Key. Wkładka patentowa, jaką można kupić na https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/wkladki-patentowe-atestowane dostępna jest w różnych wariantach i dzięki temu doskonale wpisuje się w potrzeby firm i osób prywatnych. Świetnie chroni zarówno majątek, jak i prywatność.

W szeregu modeli

Najczęściej wkładka atestowana występuje w postaci symetrycznej i asymetrycznej. Ta pierwsza jest umieszczona centralnie w skrzydle drzwiowym. Z obu stron mechanizmu wkładka ma tę samą długość. Nowoczesne drzwi, które są zbudowane w technologii mającej za zadanie chronić bezpieczeństwo w pewien sposób wymuszają inne rozwiązanie. Ponieważ drzwi są grubsze i mniej symetryczne, wkładka do zamka musi być z jednej strony dłuższa. W większości przypadków jest ona przesunięta bliżej powierzchni drzwi. W drzwiach antywłamaniowych montowanych w garażu montowane są na przykład wkładki jednostronne. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę i symetrię, i inne wymiary oraz kształty.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
2 lat temu

Fajne wskazówki, drzwi ważna sprawa więc skorzystam 🙂