Najlepsze darmowe atrakcje Gdańska. Sprawdź co warto zobaczyć!

Gdańska to doskonała destynacja na krótszą lub dłuższą wycieczkę. Jeśli zastanawiasz się, czy można miło spędzić tam czas, nie wydając fortuny, odpowiedź brzmi: tak. W Gdańsku wiele atrakcji jest dostępnych zupełnie lub czasowo bezpłatnie. Jeśli chcesz sprawdzić te najlepsze, zapraszamy do lektury tekstu. 

1. Darmowe atrakcje w Gdańsku 

2. Najlepsze darmowe atrakcje Gdańska – stały dostęp 

3. Atrakcje bezpłatne czasowo lub w wybrane dni tygodnia 

Darmowe atrakcje w Gdańsku 

Gdańsk to miasto na prawach powiatu, położone w północnej części Polski, w województwie pomorskim. Zlokalizowane jest nad Morzem Bałtyckim, a konkretniej u ujścia rzeki Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Miasto stanowi centrum kulturalne, gospodarcze, a także naukowe województwa pomorskiego. Jest także jego stolicą. Gdańska jest częścią niezwykle ważnego, północnego węzła komunikacyjnego. Wiele osób wybiera Gdańsk jako kierunek na urlop. Miasto oferuje tyle atrakcji, że można spędzić w nim wiele dni, nie wiedząc, co to nuda. Część atrakcji jest płatnych, ale na szczęście wiele z nich odwiedzić można za darmo. Po całym dni zwiedzania, miłym zakończeniem dnia jest dobry obiad w restauracji. Gdańsk obfituje w wiele knajpek, które świetnie karmią. Z całą pewnością dobra restauracja w Gdańsku pozostawi niezapomniane wrażenia. Do wyboru są restauracje serwujące kuchnie z całego świata. Jest także wiele lokali, które podają regionalne przysmaki, a przede wszystkim ryby. 

Najlepsze darmowe atrakcje Gdańska – stały dostęp 

Jakie są najlepsze darmowe atrakcje Gdańska, do których jest stały dostęp? Oto te najpopularniejsze, cieszące się największym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i miejscowych, którzy chcą miło spędzić czas. 

1. Długi Targ w Gdańsku – jest to część turystycznego centrum Gdańska. Targ zlokalizowany jest w pobliżu najsłynniejszych atrakcji miasta, na przykład fontanny Neptuna oraz Bazyliki Mariackiej. Otoczony jest zabytkowymi kamienicami, a dookoła nie brakuje uroczych zakątków, idealnych na spacer. Długi Targ zwykle przyciąga tłumy. Sama atrakcja jest darmowa, natomiast na Targu można skusić się na zakup pięknego, regionalnego rękodzieła i różnych smakołyków. 

2. Westerplatte – miejsce idealne dla miłośników historii, zabytków i pamiątek z II wojny światowej. Na otwartym terenie zlokalizowany jest między innymi cmentarz obrońców Westerplatte i pomnik Obrońców Wybrzeża.

3. Hol Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego – w holu można zobaczyć różne interesujące eksponaty przyrodnicze, na przykład imponujący 12-metrowy szkielet płetwala zwyczajnego, a także szkielet żyrafy i różne wypchane zwierzęta. 

Atrakcje bezpłatne czasowo lub w wybrane dni tygodnia 

Część atrakcji w Gdańsku dostępnych jest bezpłatne tylko w niektóre dni. Przed zaplanowaniem wycieczki warto to sprawdzać, bo termin darmowego zwiedzania może zmieniać się w zależności od daty, a konkretniej tego, czy jest to sezon wysoki, czy niski. 

1. Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku – stanowi oddział Muzeum Gdańska. Szczególnie piękna jest Sala Czerwona, w której podziwiać można obrazy Hansa Vredemanna de Vries oraz Isaaka van den Blocke’a. Dla zwiedzających jest także dostępna Sala Biała oraz zabytkowa sień. 

2. Muzeum Bursztynu – zlokalizowane jest w Wielkim Młynie. Prezentuje zarówno bursztyn w stanie naturalnych, jak i różne ozdoby i przedmioty używane na co dzień wykonane z bursztynu. 

3.  Muzeum Narodowe – Oddział Sztuki Dawnej. Zlokalizowane jest w późnogotyckim gmachu. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments