Najlepsze ciśnieniomierze domowe w korzystnych cenach

Materiał zewnętrzny

Problemy z ciśnieniem dotyczą bardzo dużego odsetka Polaków, Europejczyków i ogólnie ludzi na świecie. Co roku 17 maja obchodzi się Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego, wtedy możemy dowiedzieć się o skali tego problemu.

Nadciśnienie problemem globalnym

Jak wskazują statystyki prowadzone przez specjalistów, szacuje się, że ponad 10 milionów Polaków boryka się z problemem nadciśnienia tętniczegoco gorsze niemal połowa z nich nie jest tego świadoma. Warto posiadać w swoim domu przyrząd do pomiaru ciśnienia tętniczego poniżej przedstawiamy te, które są niedrogie, proste w użyciu i dokładne.

OMRON M2 BASIC

Ten model to ciśnieniomierz naramienny. Pomiaru ciśnienia dokonujemy poprzez nasunięcie na rękę specjalnego rękawa, który napełnia się podczas pomiaru powietrzem. Działanie ciśnieniomierza Omron M2 Basic, jest w pełni automatyczne. Posiada funkcję wykrywania nieregularnej pracy naszego serca. Komunikat na wyświetlaczu pokazuje wykrycie nieregularnego tętna, a wyświetlane wyniki pomiaru są wiarygodne. Urządzenie na jednym komplecie baterii pozwala na dokonania około 1500 pomiarów.

OMRON M3 COMFORT

Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort, to kolejny udany model znanego producenta sprzętu medycznego. Działanie urządzenie jest całkowicie automatyczne, oparte na zasadach oscylometru. Pomiar ciśnienia tętniczego dokonywany jest niezwykle szybko i dokładnie. Ciśnieniomierz wykrywa nieprawidłową pracę serca, komunikuje to przy pomocy symbolu. Pozwala na dokonanie pomiaru w dowolnej pozycji. Informuje o prawidłowym założeniu rękawa.

OMRON M7 INTELLI IT HEM7322TE

To jeden z najbardziej zaawansowanych modeli z przedstawianych ciśnieniomierzy. Urządzenie jest kompaktowe oraz w pełni automatyczne. Zapewnia kontrolę pompowania poprzez technologię InteliSense, która informuje nas o tym, czy mankiet został założony prawidłowo. Ciśnieniomierz posiada dużą pamięć pomiarów, potrafi także pokazać średni pomiar z 3 kolejnych badań przeprowadzonych w ciągu 10 minut. Wyróżnia go funkcja wykrywania schorzenia porannego nadciśnienia, ponieważ dokonuje porównania pomiarów w ciągu całego dnia.

MICROLIFE BP A2 BASIC

Niezwykle prosty w użyciu ciśnieniomierz Microlife posiada walidację (urządzenie podlegało testowaniu przez międzynarodowe organizacje). Ciśnieniomier Microlife BP A2 Basic posiada funkcję dopasowania napełnienia mankietu powietrzem, tak by optymalnie dopasować ilość wtłoczonego powietrza do obwodu ręki, wszystko po to by pomiar był jak najbardziej komfortowy. Urządzenie zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów. Ciśnieniomierz sygnalizuje wyczerpanie się baterii.

BRAUN EXACTFIT 5 BP6200

Braun Exactfit 5 BP6200 to urządzenie, które posiada duży, czytelny wyświetlacz. W zestawie otrzymujemy dwa mankiety do pomiaru ciśnienia po to, by idealnie dopasować obwód do swoich potrzeb. Urządzenie jest w stanie dokonywać zapisu wartości pomiaru osobno dla dwóch osób, każdy może zapisać po 60 wyników. Ciśnieniomierz wykrywa arytmię. Daje możliwość połączenia z aplikacją Braun Healthy Heart.

Ciśnieniomierz powinien znajdować się w każdym domu, by w razie potrzeby dokonać pomiaru. W szczególności o posiadanie takiego urządzenia powinny postarać się osoby starsze, otyłe i kobiety w ciąży.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments